MotoNews.pl

Jeep Wrangler Polar Edition 2014

25 października 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep Wrangler Polar 8

Nowa odsłona Jeepa Wranglera Polar Edition zadebiutowała we wrześniu na Frankfurt Motor Show, a w listopadzie pojawi się w salonach sprzedaży. Limitowana seria Wranglera wyróżnia się ciekawym elementami stylistycznymi, takimi jak: nowa atrapa chłodnicy z czarnymi akcentami, dach typu „hardtop” w kolorze nadwozia, 18-calowe obręcze o agresywnej stylistyce pokryte błyszczącym, czarnym lakierem oraz specjalne wykończenia we wnętrzu.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to Jeep Wrangler Polar Edition 2014 standardowo wyposażony jest w blokadę mechanizmu różnicowego Trac-Lok, przednią oś Dana 30 i tylną Dana 44 oraz 3,6-litrowy silnik V6 Pentastar o mocy 285 KM i maksymalnym momencie obrotowym 352 Nm, współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną (opcjonalnie z 5-biegową skrzynią automatyczną).

Nowy Jeep Wrangler Polar Edition czerpie inspirację z surowego klimatu i ekstremalnych warunków panujących na Antarktyce. Ma wyrażać poczucie wolności, przekraczania granic i przyjemność płynąca z eksploracji nieznanych terenów. Specjalną edycję na pierwszy rzut oka poznamy po plakietkach „Polar” umieszczonych przy przednich błotnikach, na których wygrawerowano współrzędne 78° S i 106° E odpowiadające punktowi na Antarktyce, w którym odnotowano najniższą temperaturę na Ziemi F (-89.2° C).

Jeep Wrangler Polar Edition będzie dostępny w wersji wyposażeniowej Unlimited i w dwóch wariantach do wyboru: dwu- oraz czterodrzwiowym. Klienci będą mogli zdecydować się na jeden z trzech kolorów nadwozia: niebieski Hydro Blue, srebrny Billet Silver Metallic lub biały Bright White. Pojazd bazuje na Wranglerze Sahara. O jego indywidualnym stylu, oprócz elementów wymienionych na wstępie, decydują także: maska silnika typu „powerdome” z trójkolorową naklejką przedstawiającą zarys szczytów górskich, przyciemnione szyby oraz czarna klapka wlewu paliwa stworzona przez Mopar.

W kabinie Wranglera Polar Edition znajdziemy podgrzewane fotele obciągnięte czarną skórą z perłowo-białymi szwami oraz białe, błyszczące oprawy wskaźników na desce rozdzielczej. Kierownicę również pokryto czarną skórą z białymi szwami. Perłowo-białe akcenty znajdziemy też m.in. na podłokietnikach i konsoli środkowej.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM