MotoNews.pl

Subaru Levorg zadebiutuje na Tokyo Motor Show 2013

01 listopada 2013

Marka, model | ,
Subaru Levorg 6

Fuji Heavy Industries Ltd., producent samochodów marki Subaru ogłosił swoją obecności na 43. Tokyo Motor Show 2013. Głównym tematem prezentacji Subaru na Salonie Tokijskim będzie „Confidence in motion” – hasło korespondujące ze sloganem Subaru. Przedstawiane modele oraz interaktywne stoisko Subaru zobrazują widzom wizję przyszłości „przyjemność z jazdy i spokój umysłu” („driving enjoment and peace of mind”), które to marka zobowiązuje się stworzyć swoim klientom.

Podczas Tokyo Motor Show 2013, Subaru przedstawi po raz pierwszy na świecie nowy model sportowego tourera „Levorg” (prototyp). Zastosowano w nim wszystkie najnowsze technologie Subaru, które łączą osiagi, bezpieczeństwo i przyjazne oddziaływanie na środowisko na wyjątkowo wysokim poziomie.

Przyszłość Subaru będzie można dostrzec także w innych, prezentowanych na Salonie w Tokio, modelach. Technologiczne cele Subaru można będzie również zobaczyć w Subaru Viziv Evolution Concept, natomiast kolejny trend miejskich SUV’ów wyrazi Subaru Cross Sport Design Concept.

SUBARU LEVORG
Levorg cechuje się wyrafinowanym stylem o sportowym zacięciu. Oferuje to, co najlepsze pod kątem możliwości jezdnych, bezpieczeństwa i ekologii, w połączeniu z praktycznym charakteremą sportowego tourera. Model będzie przeznaczony do sprzedaży na runku japońskim.

W Levorgu zastosowano najbardziej zaawansowane technologie, np. jednostkę napędową stanowi opracowany od nowa 1.6 silnik typu Boxer z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIT), który dostarcza kierowcy ogromnej przyjemności z jazdy, jednocześnie dbając o środowisko. Levorg jest wyposażony w system Eye-Sight nowej generacji, który został wzbogacony o wiele nowych rozwiązań jak np. wsparcie systemu kontroli układu kierowniczego. Subaru prezentuje światu Levorga: nowy model sportowego tourera, który wymyka się kategoryzacjom i oferuje „przyjemność z jazdy i spokój umysłu” na jeszcze wyższym poziomie.

SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT
Subaru Viziv Evolution Concept powstał, by przedstawić kierunki rozwoju marki, zarówno w dziedzinie estetyki, jak i technologii. Jest to zaawansowana forma crossovera przyszłości. Zadebiutowała publicznie w tym roku na Salonie Genewskim.

Subaru Viziv Evolution Concept jest wyposażony w jednostkę napędową nowej generacji – jeden z elementów przedstawiający przyszłość napędów Subaru. Jest to hybrydowy napęd składający się z 1,6-litrowego silnika typu Boxer z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIT), bezstopniowej przekładni umożliwiającej przenoszenie wysokiego momentu Lineartronic (CVT), baterii litowo-jonowych oraz jednego silnika elektrycznego z przodu i dwóch z tyłu.

SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT
Subaru Cross Sport Design Concept to połączenie cech użytkowych i sportowych, zatem aspektów od wielu lat doskonalonych przez Subaru. Model ten ma kompaktową sylwetkę (4300 mm), która umożliwia dynamiczną jazdę, a jednocześnie oferuje łatwy dostęp do wygodnego wnętrza z dużą przestrzenią bagażową. Subaru Cross Sport Design Concept jest tym, co Subaru uważa za trend w rozwoju SUVów.

SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT
Nowością w palecie modelowej Subaru jest siedmioosobowy Subaru Crossover 7 Concept o wyszukanym miejskim wyglądzie z wnętrzem wykończonym delikatną skórzaną tapicerką. Trudno oprzeć się pragnieniu przejażdżki tym samochodem. Eleganckie i przestrzenne wnętrze przez cały czas zapewnia „przyjemność z jazdy i spokój umysłu”.

 

Zdjęcia: Subaru