MotoNews.pl

Nowości Suzuki na Tokyo Motor Show

01 listopada 2013

Marka, model |
X-LANDER

Podczas 43. wystawy Tokyo Motor Show Suzuki Motor Corporation zaprezentuje najnowsze pojazdy koncepcyjne z zastosowaniem nowoczesnych technologii z dziedziny napędu na 4 koła oraz silników hybrydowych i elektrycznych.

Tokyo Motor Show, organizowane przez Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów, to wystawa samochodów osobowych, motocykli i pojazdów komercyjnych, która w tym roku potrwa od 23 listopada do 1 grudnia. Zgodnie z hasłem Suzuki „Małe samochody dla wielkiej przyszłości”, pojazdy koncepcyjne prezentowane na japońskiej wystawie zwiastują modele, które będą spełniały oczekiwania klientów względem niedużych, miejskich samochodów. Ponadto, Suzuki pokaże także najnowsze koncepcyjne modele jednośladów kierowane zarówno do miłośników zabawy na motocyklach, jak i do osób ceniących najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu elektrycznego.

Crosshiker – lekkie nadwozie w trosce o środowisko
Kompaktowy crossover Crosshiker łączy nowoczesną stylistykę z niską masą i znakomitym układem napędowym. Jest rozwinięciem koncepcyjnego modelu o lekkim nadwoziu Regina/G70, który był prezentowany na tokijskiej wystawie w 2011 roku. Crosshiker ma rozmiary samochodu kompaktowego, ważąc zaledwie 810 kg. Wyposażony w litrowy, 3-cylindrowy silnik, model ten oferuje optymalny kompromis pomiędzy osiągami a ochroną środowiska. Pozostając przy proekologicznych założeniach modelu Regina, najnowszy koncepcyjny crossover ma ekscytującą stylistykę, która spodoba się dorosłym chcącym zachować w sobie młodzieńcze nastawienie.

X-LANDER – hybrydowy samochód do miasta i jazdy w terenie

X-LANDER to samochód hybrydowy z napędem na 4 koła. Idealnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas pokonywania trudnego terenu. Stworzony w oparciu o model Jimny, X-LANDER został wyposażony w silnik o pojemności 1,3 litra i nowo zaprojektowaną, manualną skrzynię biegów. Połączenie napędu hybrydowego z systemem 4WD pozwala zarówno obniżyć negatywny wpływ transportu na środowisko, jak i osiągnąć znakomite właściwości terenowe.

HUSTLER – hybrydowy crossover
Model HUSTLER to nowy rodzaj samochodu typu crossover o małych rozmiarach, który jest idealnym kompanem aktywnego stylu życia. Jego stylistyka i detale charakterystyczne dla modeli typu SUV podkreślają wysoką funkcjonalność i przestronność. Wersja HUSTLER Coupe ma atrakcyjną, bardziej sportową sylwetkę.

Zdjęcia: Suzuki