MotoNews.pl

Jak zmienić limuzynę w pojazd sportowy, czyli Hamann dla BMW serii 5

06 sierpnia 2010

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | ,
HAMANN BMW 5er 4

Hamann zaprezentował sportowy pakiet dla BMW serii 5, na który składają się komponenty poprawiające aerodynamikę, felgi z lekkich stopów, sportowy układ wydechowy i dekoracyjne wykończenia z włókna węglowego we wnętrzu.

By zamienić zwykłą, czterodrzwiową limuzynę w pojazd sportowy potrzeba wielu modyfikacji kosmetycznych. Hamann rozpoczął od porządnego “pedicure”, zapewniając BMW 5 (F10) szeroką ofertę felg z lekkich stopów w różnych odmianach. Najbardziej przyciągają uwagę 21-calowe felgi Design Edition Race “Anodized”. Wyróżniają się ramionami polakierowanymi na matowy odcień czerni i perfekcyjnie wypolerowanymi obręczami. Zamontowano je na oponach 255/30 ZR21 z przodu i 295/25 ZR21 z tyłu.

Hamann zaproponował także adaptacyjny spojler przedni montowany na przednim fartuchu i pokrywy zderzaków z wbudowanymi światłami dziennymi LED. Nisko zawieszone fartuchy boczne, dach i tylne spojlery zmieniają mało podniecającą rodzinną limuzynę w dynamiczny samochód sportowy. Dzięki zaprojektowanemu przez Hamann środkowemu panelowi tylnego spojlera znalazło się miejsce na umieszczenie kocówek rur wydechowych ze stali nierdzewnej. Dla wariantu BMW 550i Hamann oferuje tłumik z czterema końcówkami rur wydechowych. Mają średnicę 90 mm i pozwalają, by silnik V8 napędzający topową wersję BMW serii 5 brzmiał stosownie do statusu samochodu. Na życzenie klienta tuner doda do tego również metalowy, sportowy konwerter katalityczny.

By obniżyć środek ciężkości BMW 5 Hamann użył w zawieszeniu progresywnych sprężyn, przybliżając je do powierzchni drogi o 35 mm i jednocześnie wzmacniając wygląd pojazdu.

Wnętrze samochodu nie powinno ukrywać się wstydliwie za sportowym wyglądem nadwozia, dlatego Hamann wyposażył deskę rozdzielczą, konsolę środkową, panele przy klamkach drzwi i kierownicę w karbonowe wstawki w kolorze tytanowej szarości. Na życzenie klienta mogą one mieć także inny odcień.

Zdjęcia: Hamann