MotoNews.pl

Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero d’Oro

06 sierpnia 2010

Kategoria | Mansory  Tuning
Marka, model | ,
Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero d’Oro

LINEA Vincero d’Oro dopełnia ściśle limitowanej serii udoskonalonych modeli Bugatti Veyron 16.4 stworzonej przez firmę MANSORY. Specjalista w poprawianiu wyjątkowych i luksusowych pojazdów najpierw podniósł poprzeczkę dla samochodów sportowych w marcu 2009 przekształcając Bugatti Veyron w model LINEA Vincero, a teraz dołączył do swojej kolekcji „perłę w koronie” : unikalny, połyskujący złotem model LINEA Vincero d’Oro.

W porównaniu ze standardowym Veyronem LINEA Vincero przeszła kompleksowy faceliftig przedniej części, na który złożyła się modyfikacja błotnika, skrócenie maski silnika i dodatek przyciągającego uwagę fartucha przedniego.

Światła dzienne wykonane w technologii LED i stylizowana litera „V” (od nazwy Vincero) wbudowane w przednią część pojazdu są ciekawymi ozdobnikami w nowym wyglądzie Veyrona, podczas gdy nowe fartuchy boczne tworzą optyczne i aerodynamiczne połączenie między osiami. Większe wyloty powietrza z tyłu i po bokach samochodu zapewniają optymalne chłodzenie silnika, a wraz z nowym dyfuzorem podkreślają dynamiczny design.

MANSORY produkuje niemal wszystkie komponenty użyte w nadwoziu z wyjątkowo lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego, a dzięki metodzie utwardzania w autoklawie pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze materiały odznaczają się świetną jakością. Jedną z wyjątkowych cech modelu LINEA Vincero d’Oro jest wykorzystanie włókna węglowego wzmocnionego miedzianymi nićmi, dzięki czemu uzyskano niezwykły, metaliczny połysk nadwozia.

Innymi elementami wyróżniającymi LINEę Vincero d’Oro są felgi z lekkich stopów o ramionach przypominających turbinę, atrapa kratki chłodnicy w kształcie łuku ze stylizowaną literą „V” umieszczoną u dołu i złote obudowy lusterek bocznych, klamki oraz klapka wlewu paliwa. Ale to nie wszystko: fragmenty obudowy reflektorów, obramowanie świateł LED i dekoracyjne elementy na dachu także połyskują złotem.

Wnętrze ma luksusowy wygląd, lecz zachowało funkcjonalność. Rzemieślnicze wykończenie, materiały najlepszej jakości i piękna stylizacja zaowocowały wnętrzem odpowiednim dla tej klasy samochodu. Cała kabina lśni złotem dzięki zastosowaniu specjalnego oświetlenia LED, przyciągając wzrok pasażerów do aplikacji z włókna węglowego i obić z tłoczonej skóry. Kierownica z wbudowanymi manetkami i pozłacanymi elementami została zaprojektowana w nowym, bardziej ergonomicznym stylu.

Zdjęcia: Mansory