5 gwiazdek EuroNCAP dla DS 7 Crossback

5 gwiazdek EuroNCAP dla DS 7 Crossback07.12.2017
Nowy kompaktowy SUV DS Automobiles, DS 7 Crossback, który wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce, zdobył pięć gwiazdek w testach EuroNCAP. Posiada już w podstawowej wersji innowacyjne rozwiązania, niespotykane w tym segmencie.

Nowy kompaktowy SUV DS Automobiles, DS 7 Crossback, który wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce, zdobył pięć gwiazdek w testach EuroNCAP. Wynik ten w pełni odpowiada ambicjom konstruktorów, którzy wyposażyli nowego SUV-a w innowacyjne technologie, niespotykane w tym segmencie. Oprócz "obowiązkowych" elementów wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo (ponad 10 systemów montowanych w standardzie już w podstawowej wersji, w tym automatyczne wspomaganie hamowania awaryjnego) DS 7 Crossback może posiadać DS Active LED Vision, DS Night Vision, DS Driver Attention Monitoring, aktywnego monitorowania martwego pola, aktywnego monitorowania pasa ruchu, czy system odczytu znaków drogowych wzbogacony o nowe funkcje. Pierwszy model nowej generacji samochodów DS otwiera drogę do automatycznego prowadzenia samochodu wraz z DS Connected Pilot.

DS 7 Crossback Night Vision

"Przy projektowaniu DS 7 Crossback konstruktorzy marki wykorzystali całe swoje doświadczenie, żeby zapewnić wysokie bezpieczeństwo w każdej sytuacji i zagwarantować kierowcy komfort psychiczny" - oświadczył Eric Apode, dyrektor ds. produktu i rozwoju DS.
"Naszym podstawowym celem jest i zawsze będzie bezpieczeństwo użytkowników samochodu i jego otoczenia. Niezwykle innowacyjne systemy wspomagania prowadzenia, które wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak DS Connected Pilot czy DS NIGHT VISION, stanowią przełom w tej dziedzinie".
DS 7 Crossback Night Vision

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny były jednymi z głównych założeń prac projektowo-rozwojowych nad modelem DS 7 Crossback. Toteż nowy model DS został wyposażony w najlepsze systemy dostępne na rynku. Sięgnięto również po absolutnie innowacyjne rozwiązania, niestosowane dotychczas w tym segmencie.


Źródło: DS Automobiles