Zmiany w gamie modelu DS 3

Zmiany w gamie modelu DS 312.10.2023
Z początkiem października 2023 r. gama DS 3 ulegnie uproszczeniu i wzbogaci się o szereg nowych elementów dostępnych już od pierwszego poziomu wyposażenia.

Gama wersji DS 3 obejmuje obecnie cztery poziomy wyposażenia z licznymi nowymi elementami dostępnymi dla poziomów BASTILLE i PERFORMANCE LINE. W powyższych wersjach wprowadzono zmiany stylistyczne obejmujące dodatkowo przyciemniane tylne szyby i aluminiowe 17-calowe diamentowane felgi DUBLIN.

Jeśli chodzi o komfort, samochód jest obecnie wyposażony w standardzie w przedni centralny podłokietnik, osłony przeciwsłoneczne z zamykanymi i podświetlanymi diodami LED, bezramkowe elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne i oświetlenie LED wnęk na nogi. Również w standardzie oferowany jest obecnie system kontroli trakcji na wszelkiego rodzaju nawierzchniach Advanced Traction Control.

DS 3 2023

Wnętrze DS 3 w najwyższej wersji wyposażeniowej OPERA posiada siedzenia obite skórą Nappa w kolorze Czarnym Basalte z motywem bransolety zegarka. Ofertę modelu wieńczy Kolekcja ESPRIT DE VOYAGE z jasnym wnętrzem w kolorze Szarym Galet i licznymi elementami dostępnymi wyłącznie dla tej wersji, takimi jak 18-calowe felgi KYOTO.

Stale rozbudowywana oferta nowych usług łączności

Modele oferowane przez DS Automobiles są wzbogacane o nowe usługi łączności przez cały rok. W pierwszym kwartale bieżącego roku użytkownicy DS 3 E-TENSE i DS 3 CROSSBACK E-TENSE zyskali do swej dyspozycji system Trip Planner do wytyczania tras dla samochodów z napędem elektrycznym i przesyłania ich dzięki aplikacji MyDS do pokładowego systemu nawigacji z dostępem do Internetu.

DS 3 2023

W ciągu drugiego kwartału wszystkie modele marki zyskały dostęp do cyfrowej książeczki serwisowej zawierającej wykaz wszystkich czynności przeglądowych.

Funkcja Remote Control (blokowanie/odblokowywanie drzwi, włączanie klaksonu lub świateł za pośrednictwem smartfona) jest już dostępna w modelu DS 4, a w najbliższych miesiącach trafi również do pozostałych modeli w gamie.

Dwa pakiety usług łączności wliczone w cenę samochodu

Od 3 lipca br. wszystkie powyższe usługi mobilne są ujęte w dwóch pakietach wyposażenia oferowanych w standardzie.

Pakiet Connect One jest wliczony w cenę samochodu na okres dziesięciu lat i obejmuje funkcje SOS i DS Assistance, cyfrową książeczkę serwisową i bezprzewodową aktualizację OTA (Over-the-Air) systemu multimedialnego. Pakiet Connect Plus jest wliczony w cenę samochodu w ramach DS IRIS SYSTEM na okres trzech lat.

DS 3 2023

Obejmuje on nawigację 3D z dostępem do Internetu (informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, strefy niebezpieczne w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju, lokalizację stacji benzynowych z cenami paliw dla danego samochodu i stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz funkcję poleceń głosowych), E-TENSE Remote Control (programowanie ładowania, wstępne ogrzewanie/schładzanie kabiny zelektryfikowanych wersji modeli marki), EV Trip Planner (dla DS 3 E-TENSE), Remote Control (w przystosowanych do tego wersjach modeli) oraz funkcję Send2nav dostępną za pośrednictwem aplikacji MyDS.

Źródło: DS Automobiles