DS 3 Crossback - Ikona stylu High-Tech

DS 3 Crossback - Ikona stylu High-Tech18.09.2018
Imponujący styl i niespotykane proporcje nadwozia, unikatowe, innowacyjne rozwiązania i najwyższy poziom wyrafinowania, w 100% elektryczna wersja E-TENSE. Model DS 3 CROSSBACK pokonuje kolejne granice.

Całkowicie nowa platforma, na której został zbudowany, stwarza zupełnie nowe możliwości techniczne i stylistyczne. Model DS 3 CROSSBACK czuje się swobodnie w mieście i na trasie. Wykracza poza utarte schematy dzięki wielu przełomowym rozwiązaniom technologicznym, takim jak reflektory DS MATRIX LED VISION, automatycznie wysuwane, wtopione w powierzchnię drzwi klamki, w pełni cyfrowe miejsce kierowcy… Awangarda w połączeniu z licznymi systemami bezpieczeństwa i wspomagania prowadzenia, w tym systemem jazdy autonomicznej drugiego poziomu, zapewnia bezprecedensową jazdę w warunkach dyskretnego komfortu i wyciszenia.

Elegancki i przyciągający uwagę DS 3 CROSSBACK bez wątpienia zainteresuje klientów, którzy poszukują stylowego, dynamicznego i wyposażonego w najnowsze technologie SUV-a.

DS 3 CROSSBACK
DS 3 CROSSBACK

„DS 3 CROSSBACK idealnie wpisuje się w drugą generację modeli DS, które są liderami w swoich segmentach pod względem technologii i wyróżniają się wyjątkowym wyrafinowaniem. Wraz z pojawieniem się DS 3 CROSSBACK, DS Automobiles otwiera nowy rozdział w swojej historii - erę elektryfikacji. DS 3 CROSSBACK w wersji E-TENSE to w 100% elektryczny samochód, bez kompromisów w zakresie stylistyki czy parametrów użytkowych”. - Yves Bonnefont - dyrektor generalny DS Automobiles

„DS 3 CROSSBACK oferuje całkowicie nowy sposób korzystania z samochodu i unikatowe doznania z jazdy, idąc drogą wyznaczoną przez wyjątkowy model DS 7 CROSSBACK. Ma wszystko, co niezbędne, aby zdobyć uznanie i lojalność wymagających klientów, którzy nie chcą rezygnować z kompaktowych wymiarów i pojemnego wnętrza.

Amatorzy pięknych przedmiotów będą zachwyceni jego atletyczną stylistyką, kreatywnie zaprojektowanym wnętrzem i starannością widoczną w każdym detalu. Awangardowe technologie zapewnią klientom wyjątkowe doświadczenie przyjemnej jazdy w pełnym komforcie i spokoju ducha, niezależnie od trasy oraz napędu, w 100% elektrycznego lub spalinowego. DS 3 CROSSBACK to kwintesencja marki DS. To wyrafinowanie stylistyczne i zaawansowane technologie w kompaktowym nadwoziu. Nowy model wyznacza ważny etap w rozwoju i ekspansji DS Automobiles”. - Eric Apode - dyrektor ds. produktów i rozwoju marki DS Automobiles

„Idealne proporcje profilu i tyłu, koła o dużej średnicy, stosunkowo krótkie nadwozie - DS 3 CROSSBACK wyróżnia się z tłumu już na pierwszy rzut oka. Czysta, muskularna, atletycznie wyrzeźbiona sylwetka, którą podkreśla przykuwająca wzrok sygnatura świetlna”. Tymi słowami opisuje najnowszy model DS Thierry Metroz, dyrektor ds. stylu DS Automobiles.

Już na pierwszy rzut oka DS 3 CROSSBACK ujawnia cechy kompaktowego SUV-a klasy premium: stosunkowo krótkie nadwozie o długości 4,12 m, duże koła (690 mm, felgi 18’’), duży prześwit.

Wyrazem nowoczesności i wysokich osiągów są zdobiący przód samochodu kultowy i precyzyjnie dopracowany grill DS WINGS, pionowo umieszczone światła do jazdy dziennej LED z efektem wzoru perłowego, przejęte z concept caru DS E-TENSE, oraz wysmukłe reflektory DS MATRIX LED VISION (patrz: strona 6). Wrażenie to wzmacnia pozioma maska z atletycznymi przetłoczeniami.

Dbałość o szczegóły jest widoczna w każdym detalu nadwozia:

 • ukryte listwy u podstawy bocznych szyb,
 • idealnie wkomponowane w nadwozie i wtopione w powierzchnię drzwi klamki,
 • czysta linia dachu bez widocznej anteny,
 • dach z możliwością personalizacji lakieru - w innym kolorze niż reszta nadwozia,
 • boczny spojler w kształcie płetwy rekina,
 • podwójna, chromowana, symetrycznie umieszczona końcówka wydechu.

Stylistyka z silnie zarysowanymi nadkolami wzbudza poczucie stabilności samochodu i kojarzy się z mocą. Elegancja samochodu znajduje również wyraz w smukłych światłach high-tech, połączonych napisem CROSSBACK.

DS 3 CROSSBACK
DS 3 CROSSBACK

Wtopione w powierzchnię drzwi klamki

Wtopione w powierzchnię drzwi klamki to kolejny przykład elegancji i zaawansowanych technologii. To unikatowe rozwiązanie, zaprezentowane w ramach prapremiery na początku tego lata w samochodzie marzeń DS X E-TENSE, jest niespotykane w tej klasie samochodów. Zasada jest prosta: klamki drzwi pojawiają się w chwili, gdy są potrzebne, a poza tym są schowane w nadwoziu. Ponadto, dzięki innowacyjnemu systemowi bezkluczykowego dostępu i uruchamiania (ADML PROXIMITY), wystarczy zbliżyć się do samochodu na odległość poniżej 1,5 metra, aby nastąpiło odblokowanie samochodu, a klamki automatycznie się wysunęły. Kierowcy pozostaje jedynie otworzyć drzwi i zająć miejsce za kierownicą. Po oddaleniu się od samochodu klamki się chowają, a wszystkie drzwi zostają automatycznie zablokowane.

Stwórz swój własny DS 3 CROSSBACK

Wszystko zaczyna się od zewnątrz: 10 wzorów felg, 9 kolorów nadwozia, w tym nowy Niebieski Millenium z samochodu marzeń DS X E-TENSE, trzy kolory dachu tworzą podstawę możliwości personalizacji samochodu. Do wyboru jest szeroki wachlarz kombinacji, które umożliwiają daleko idącą personalizację.

Zwieńczeniem personalizacji jest pięć „Inspiracji DS”: MONTMARTRE, BASTILLE, PERFORMANCE Line, RIVOLI, OPERA oraz limitowana seria inauguracyjna „La Première”. Każdą z inspiracji cechuje odmienny charakter wnętrza, w którym użytkownik poczuje się jak u siebie: tapicerka ze skóry licowej, groszkowanej lub Nappa z wykończeniem „Art Leather”, przeszycia wykonane ściegiem perłowym lub z wzorem diamentowym, elementy tkaninowe z motywem plecionki, Alcantara®, kierownica obszyta ręcznie skórą licową, łącznie z pokrywą poduszki powietrznej, błyszczące, chromowane elementy ozdobne z giloszowanym motywem „Clou de Paris”.

Od zewnątrz „Inspiracje DS” wyróżniają specyficzne detale, takie jak napisy na masce i u podstawy drzwi czy też umieszczone z przodu i z tyłu nadwozia chromowane elementy ozdobne z lśniącym, matowym lub czarnym diamentowanym teksturowaniem.

Dbałość o szczegóły i najwyższe wyrafinowanie

Spójność stylistyczna wnętrza DS jest widoczna również na środkowej konsoli. Przejęta z modelu DS 7 CROSSBACK, wysokiej klasy, elegancka środkowa konsola DS 3 CROSSBACK z charakterystyczną dźwignią skrzyni biegów, przełącznikami typu „toggle switch”, systemem bezkluczykowego uruchamiania i dźwignią elektrycznego hamulca postojowego, spełnia potrzeby pasażerów w codziennym użytkowaniu, oferując miejsce na odłożenie i doładowanie smartfona, wiele schowków, uchwyty na kubki oraz praktyczny, szeroki, przesuwny środkowy podłokietnik.

Motyw DS – sygnatura i logo marki – powtarza się graficznie na wielu elementach we wnętrzu, takich jak imponujący centralny panel z dotykowymi przełącznikami, środkowe i boczne nawiewy (wbudowane w drzwi dla uzyskania efektu gładkiej powierzchni i wyeksponowania elementów wykończenia), tło ekranów, …To doskonale ilustruje dbałość o szczegóły.

DS 3 CROSSBACK
DS 3 CROSSBACK

Komfort dla wszystkich zmysłów

Podróżowanie w kabinie DS 3 CROSSBACK oznacza rozkoszowanie się komfortem godnym wyższych segmentów. Jest to wielki atut tego modelu, wpisujący się w trend zapoczątkowany przez DS 7 CROSSBACK.

Wszystko zaczyna się od komfortu siedzeń: siedzenie kierowcy i siedzenia pasażerów dobrze obejmują ciało, a dla maksymalnej wygody zostały wyposażone w siedziska z pianką o wysokiej gęstości. Nie zapomniano o funkcji masażu, elektrycznym sterowaniu i ogrzewaniu dostępnym w ofercie.

Wysoki komfort podróżowania zapewnia także bardzo skuteczne wyciszenie i tłumienie drgań dzięki nowej platformie, na której zbudowany jest DS 3 CROSSBACK (patrz: strona 11).

Szczególnie starannie dopracowano akustykę samochodu. Samochód jest maksymalnie wyciszony, w szczególności dzięki grubszym blachom w drzwiach, starannie dopracowanej geometrii strefy wywiewu powietrza, grubszym szybom i dźwiękochłonnej szybie przedniej.

Po uzyskaniu skutecznej izolacji, specjaliści z DS Automobiles wspólnie z francuską firmą FOCAL zajęli się stworzeniem systemu Hi-Fi dla DS 3 CROSSBACK, zapewniającego efekt DS LOUNGE już wcześniej oferowany w modelu DS 7 CROSSBACK. Firma FOCAL współpracująca od wielu lat przy modelach DS E-TENSE, DS 7 CROSSBACK, DS X E TENSE, dopracowała z zespołem inżynierów z DS wysokiej klasy system nagłośnienia Hi-Fi. Jest to system Electra®. DS 3 CROSSBACK jest wyposażony w 12 głośników i wzmacniacz o mocy 515 W, który pozwala całkowicie zanurzyć się w świat wyjątkowych muzycznych doznań. Głośniki są idealnie rozmieszczone w całej kabinie: na przykład tylne głośniki wysokotonowe zostały umieszczone w „płetwach rekina”. Dźwięk jest zrównoważony, precyzyjny, żywy, wręcz namacalny. Stwarza wrażenie udziału w koncercie na żywo. To unikatowy efekt akustyczny z precyzyjnie zaprojektowaną sceną dźwiękową, godną sali koncertowej.

W 100% elektryczny DS 3 CROSSBACK E-TENSE

W kabinie DS 3 CROSSBACK marzenie o stylowym samochodzie elektrycznym staje się rzeczywistością. Ten elektryczny model o śmiałej stylistyce z niezwykle wydajnym silnikiem będzie dostępny w drugiej połowie 2019 roku. Kluczowym atutem jest 300-kilometrowy zasięg (w cyklu WLTP, zgodnie z normą 2019), co odpowiada zasięgowi 450 kilometrów w cyklu NEDC, jak również naładowania do 80% akumulatora trakcyjnego w ciągu 30 minut. Do tych wysokich parametrów technicznych dochodzi przestronne wnętrze uzyskane dzięki pomysłowemu umieszczeniu akumulatora trakcyjnego pod podłogą, jak również zwiększona przyjemność prowadzenia uzyskana dzięki elastyczności i dynamice silnika oraz panującej w kabinie ciszy.

DS 3 CROSSBACK
DS 3 CROSSBACK

Wydajny silnik elektryczny dostępny od połowy 2019 roku

Na elektryczny układ napędowy DS 3 CROSSBACK składają się następujące elementy:

 • silnik elektryczny o mocy 100 kW 136 KM,
 • litowo-jonowy akumulator trakcyjny 50 kWh,
 • system odzyskiwania energii przy zwalnianiu i hamowaniu,
 • pokładowy system ładowania dostosowany do wszelkiego typu terminali (gniazdo domowe, Wallbox i terminale szybkiego ładowania o mocy do 100 kW),
 • montowana w standardzie wysokowydajna pompa ciepła, zapewniająca wysoki komfort cieplny w kabinie i optymalną regulację temperatury akumulatora trakcyjnego.

Kluczowym atutem są doskonałe osiągi samochodu:

 • ponad 300 km zasięgu w cyklu WLTP i 450 km zasięgu w cyklu NEDC,
 • odzyskiwanie nawet 20% energii podczas hamowania w mieście,
 • moment obrotowy wynoszący 260 Nm,
 • przyspieszenie od 0 do 50 km/h w 3,3 s i od 0 do 100’ km/h w 8,7 s,
 • pełne doładowanie akumulatora w ciągu 5 godzin z domowego Wallboxa prądu trójfazowego o mocy 11 kW i 80% naładowania w ciągu 30 minut z terminala szybkiego ładowania o mocy 100 kW.

Wydajne silniki o wysokich osiągach

Typowo miejski, ale z duszą podróżnika, DS 3 CROSSBACK jest pierwszym modelem DS z najnowszą wersją silnika benzynowego PureTech 155 KM współpracującego z automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów EAT8. Ten najnowszy silnik zapewnia kierowcy żywiołową i przyjemną jazdę. Ofertę silników benzynowych uzupełniają dwie inne jednostki PureTech o mocy 130 i 100 KM, kompatybilne z najnowszą normą Euro 6.3. Na uwagę zasługuje fakt, że silnik PureTech 130 został kilka miesięcy temu po raz czwarty z rzędu ogłoszony silnikiem roku. W dniu inauguracji w ofercie dostępne będą również dwie jednostki wysokoprężne Euro 6.2 BlueHDi o mocy 130 i 100 KM.

Źródło: DS Automobiles