DS 7 Crossback E-Tense 4x4

DS 7 Crossback E-Tense 4x414.11.2019
Dostępna już wersja DS 7 Crossback E-Tense 4x4 wyprzedza swoje czasy i już teraz jest zgodna z przepisami, które zgodnie z przewidywaniami mogą zostać wprowadzone w przyszłości.

Hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny, w który został wyposażony samochód, toruje drogę dla technologii nowej generacji. DS 7 Crossback E-Tense 4x4, w którym z połączenia turbodoładowanego silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych udało się uzyskać łączną moc 300 KM sprawia, że francuski przemysł motoryzacyjny znajduje się w awangardzie pod względem rozwiązań łączących wyrafinowany styl z najnowocześniejszymi technologiami.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4 wyposażony w układ przeniesienia napędu na cztery koła dysponuje 300 KM maksymalnej mocy i zapewnia zasięg do 58 km w trybie elektrycznym. Emisja CO2 wynosi 30 g na każdy przejechany kilometr, a średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 1,3 l na 100 km, zgodnie z nową homologacją WLTP.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4
DS 7 Crossback E-Tense 4x4

Opracowana we Francji technologia znalazła zastosowanie w najbardziej wyrafinowanym SUV-ie w swoim segmencie. Silnik PureTech o mocy 200 KM wspomagają dwa silniki elektryczne o mocy odpowiednio 110 KM (na przedniej osi) i 112 KM (na tylnej osi). Współpracują one z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która przenosi łączną moc 300 KM oraz moment obrotowy 520 Nm na cztery koła. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy, zaś 1000 m ze startu zatrzymanego pokonuje w 25,9 sekundy.

Kierowca ma do wyboru kilka trybów jazdy, aby móc w pełni wykorzystać dostępny moment obrotowy lub prowadzić samochód w trybie „zerowej emisji”, który pozwala pokonać do 58 kilometrów (według WLTP) w trybie w pełni elektrycznym dzięki akumulatorowi o pojemności 13,2 kWh. W trybie 100% elektrycznym DS 7 Crossback E-Tense 4x4 osiąga prędkość do 135 km/h. Pozostałe dostępne tryby to: "Hybrid", "Sport" oraz "4WD".

DS 7 Crossback E-Tense 4x4
DS 7 Crossback E-Tense 4x4

DS 7 Crossback E-Tense 4x4 to model z napędem hybrydowym typu plug-in, który umożliwia naładowanie akumulatora od 0 do 100% za pomocą 3-fazowego terminala Wallbox w ciągu dwóch godzin. Akumulator ładuje się również w czasie jazdy dzięki zaawansowanemu systemowi odzyskiwania energii wzorowanemu na rozwiązaniu zastosowanym w bolidzie Formuły E w sezonach, w których marka DS święciła swoje największe triumfy.

Dzięki optymalnemu rozmieszczeniu silników i akumulatora DS 7 Crossback E-Tense 4x4 zapewnia dokładnie taką samą ilość miejsca we wnętrzu, jak pozostałe wersje tego modelu. Charyzmatyczny styl i wyrafinowanie, z których słynie marka DS, zostały w pełni odzwierciedlone w starannym doborze unikalnych materiałów, takich jak Alcantara, skóra ziarnista lub skóra Nappa. Charakterystyczne są również przeszycia ściegiem perłowym oraz giloszowanie z motywem Clous de Paris, które stały się znakiem rozpoznawczym marki.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4 jest dostępny w nowym kolorze nadwozia Cristal Pearl, który doskonale komponuje się z wnętrzem w Inspiracji DS RIVOLI utrzymanym w kolorze Pebble Grey.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4
DS 7 Crossback E-Tense 4x4

Zastosowana technologia nie sprowadza się jednak wyłącznie do układu napędowego. DS 7 Crossback E-Tense 4x4 oferuje m.in. takie systemy jak DS CONNECTED PILOT, czyli tryb jazdy autonomicznej drugiego poziomu, aktywne zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, system DS PARK PILOT umożliwiający zaparkowanie pojazdu bez dotykania kierownicy (dostępny od drugiej połowy 2020 roku) oraz system DS SAFETY, który łączy wszystkie elementy zapewniające bezpieczną jazdę we współczesnym świecie.

Model, który uzyskał homologację zgodnie z cyklem WLTP:

DS 7 Crossback E-Tense 4x4, 300 KM, napęd na 4 koła, obręcze kół 19” (T&N)

  • Emisja CO2: 30 gramów/km
  • Zużycie paliwa: 1,3 litra/100 km
  • Zasięg w trybie 100% elektrycznym: 58 km
  • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 5,9 sekundy
  • 1000 m ze startu zatrzymanego: 25,9 sekundy

Składanie zamówień na DS 7 Crossback E-Tense w Polsce jest już możliwe, cennik samochodu zaczyna się od 227 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce).

Źródło: DS Automobiles