DS 9 - Siła elegancji

DS 9 - Siła elegancji24.02.2020
DS 9 to duży sedan nowej generacji przeznaczony na rynki całego świata. DS 9 ma doładowywanyze źródła zewnętrznego napęd hybrydowy E-TENSE, aby spełniać wymagania przyszłych światowych i lokalnych przepisów dzięki możliwości jazdy bez emisji CO2.

Po modelach DS 7 CROSSBACK i DS 3 CROSSBACK, oferta młodej francuskiej marki premium wzbogaca się oduży, luksusowy sedan. DS9 potwierdza know-how, styl, wyrafinowanie oraz zaawansowane technologie marki DS.

Pełne inspiracji kształty DS 9 są wyrazem idealnego połączenia bogatego dziedzictwa, unikatowego know-how i zaawansowanych technologii. DS 9 to zaproszenie do ponownego odkrycia francuskiej doskonałości w motoryzacji... Elegancja smukłej sylwetki

Z 4,93 m długości i 1,85 m szerokości, osadzony na dużych kołach o średnicy 690 milimetrów, DS 9 jest najbardziej imponującym sedanem w swojej klasie. Zbudowany jest na nowej wersji platformy EMP2, z niespotykanym wcześniej rozstawem osi, dzięki któremu pasażerowie z tyłu zyskują więcej miejsca. Smukłą sylwetkę DS 9 podkreśla nadwozie z opadającą na podobieństwo fastbacków linią dachu.

DS 9
DS 9

Ten trójbryłowy sedan nawiązuje do kanonów stylistycznych DS Automobiles, z przodem pełnym wyrazu i grillem DS WINGS z trójwymiarowym diamentowym motywem, który dodaje charakteru. Na masce pojawia się giloszowana listwa z charakterystycznym dla DS wzorem „Clous de Paris”. Technika ta, stanowiąca dotychczas wyróżnik wnętrza kabin DS, po raz pierwszy została przeniesiona na nadwozie.

Ukłonem w stronę modelu DS z 1955 roku są „rożki” umieszczone przy tylnej krawędzi dachu DS 9. Kultowe „rożki” w unowocześnionym kształcie spełniają teraz rolę wyjątkowych bocznych świateł pozycyjnych, które sygnalizują przejazd DS 9.

Elegancję DS 9 podkreśla płynna linia nadwozia, biegnącanieprzerwanie od osłony chłodnicy poprzez maskę, przednią szybę i dach, aż po pokrywę bagażnika. Boki nadwozia są gładkie, z napiętą boczną linią, biegnącą od reflektorów do tylnych świateł. Charakter samochodu podkreślają chowane klamki drzwi w kolorze nadwozia i czarny dach, który uwydatnia siłę elegancji DS 9.

Z tyłu nadwozia również widać wolę połączenia wszystkich elementów w jedną całość.Powierzchnie tylnych błotników, zderzak i pokrywa bagażnika są ze sobą płynnie połączone.Wbudowane w tę powierzchnię tylne, precyzyjnie zarysowane światła z motywem łusek, kontrastują i tworzą efekt 3D, który przykuwa wzrok. Podkreślają je boczne, chromowane elementy ozdobne, które są ukłonemw stronę wystroju legendarnego francuskiego nadwozia z lat 30. XX w. Niezwykle wąskie trzecie światło stopu poszerza optycznie tył samochodu i wizualnie wydłuża tylną szybę.

Źródło: DS Automobiles