DS Matrix LED Vision - zobacz więcej

DS Matrix LED Vision - zobacz więcej27.04.2020
Dzięki DS MATRIX LED VISION DS Automobiles jest pierwszym producentem w segmencie B-SUV, który stosuje reflektory matrycowe. Ta zaawansowana technologia okazuje się być prawdziwym atutem pod względem bezpieczeństwa i wygody kierowcy, a także innych użytkowników drogi.

Reflektory DS MATRIX LED VISION, będące kluczową częścią projektu DS 3 CROSSBACK, są technologią awangardową. Złożone z dwóch różnych części, z trzema sekcjami LED dla świateł mijania i modułem MATRIX BEAM dla świateł drogowych, odgrywają główną rolę w projekcie przedniej części DS 3 CROSSBACK.

Po obu stronach DS WINGS moduł MATRIX BEAM jest podzielony na 15 niezależnych jednostek, które zapalają się i wyłączają stopniowo, w zależności od otoczenia wykrytego przez kamerę umieszczoną w górnej części przedniej szyby. Wiązka światła dostosowuje się automatycznie, aby zoptymalizować oświetlenie i umożliwić jazdę na światłach drogowych bez oślepiania innych użytkowników drogi.

DS
DS 3 CROSSBACK

Zupełnie jak światło dzienne, nigdy nie oślepiające

Kamera umieszczona u góry przedniej szyby DS 3 CROSSBACK wykrywa brak światła. Informacje są wysyłane do reflektorów DS MATRIX LED VISION. Oprócz trzech modułów LED do świateł mijania, moduł MATRIX BEAM zaczyna pracować spełniając funkcję świateł drogowych.

Piętnaście jednostek oświetleniowych stopniowo świeci od wewnątrz na zewnątrz, zmieniając się w światła drogowe. Kinowy aspekt daje prawdziwy efekt „wow”. Droga i jej pobocza są oświetlone. Jazda jest bezpieczniejsza, uwaga kierowcy jest zwiększona.

W oddali widoczny jest cień światła. Zbliża się samochód. Kamera go dostrzega: natychmiast jednostki oświetleniowe MATRIX BEAM oświetlające samochód jadący z przeciwnego kierunku wyłączają się, tworząc strefę, która nie jest oświetlona poza światłami mijania. Po obu stronach nadjeżdżającego samochodu siła oświetlenia pozostaje nienaruszona. System DS MATRIX LED VISION może poradzić sobie z obecnością innych samochodów po obu stronach drogi, dostosowując swoje 15 jednostek, aby umożliwić jazdę na światłach drogowych bez oślepiania innych kierowców.

DS
DS 3 CROSSBACK

Étienne Menant, Brand Project Manager, DS 3 CROSSBACK: „To dynamiczne zarządzanie i dzielenie oświetlenia na jednostki umożliwia idealne dopasowanie mocy światła do trajektorii DS 3 CROSSBACK, a emitowana moc jest również dostosowywana do sytuacji. Jednostki wyłączają się lub zapalają stopniowo, aby przejść do świateł mijania lub wrócić do świateł drogowych. ”

Obsługa DS MATRIX LED VISION

Jak działa moduł MATRIX BEAM? Ustaw przełącznik sterowania reflektorami w położeniu automatycznym. Aby aktywować lub dezaktywować go na stałe, musisz użyć menu „Jedź” na ekranie dotykowym. W nagłych przypadkach miganie świateł umożliwia anulowanie lub ponowne uruchomienie funkcji jednym pociągnięciem.

Warto wiedzieć: uruchomienie modułu MATRIX BEAM po raz pierwszy powinno odbywać się z prędkością przekraczającą 40 km / h. Funkcja przestaje działać poniżej 25 km / h. A gdy widoczność jest bardzo słaba (gęsty śnieg lub deszcz, gęsta mgła), zaleca się wyłączenie tej funkcji.


Źródło: DS Automobiles