DS 9 E-Tense 250 - więcej mocy i większy zasięg

DS 9 E-Tense 250 - więcej mocy i większy zasięg27.12.2021
Wyposażony w silnik benzynowy o mocy 200 KM oraz 110-konny silnik elektryczny DS 9 E-TENSE 250 w wersji z napędem na jedną oś oferuje teraz więcej mocy.

Zgodnie ze strategią elektryfikacji gamy określoną przy powstaniu marki w 2014 roku, DS Automobiles kontynuuje transformację energetyczną wraz z wprowadzeniem nowej, hybrydowej jednostki napędowej plug-in do modelu DS 9.

DS 9 E-TENSE 250 ma 4-cylindrowy silnik PureTech o mocy 200 KM wspomagany przez napęd elektryczny o mocy 80 kW (110 KM). Nowy akumulator 15,6 kWh (całkowita pojemność) o tej samej liczbie ogniw pozwala pokonać dystans do 70 kilometrów w cyklu miejskim WLTP (pomiar EAER City stosowany przez służby skarbowe) lub 61 kilometrów w cyklu mieszanym WLTP przy niezmienionej masie pojazdu bez obciążenia. Pokładowa ładowarka o mocy 7,4 kW zapewnia naładowanie akumulatora od 0 do 100% pojemności w czasie 2 godzin i 23 minut.

DS 9

Emisja CO2 spada do zaledwie 26 g/km przy homologowanym zużyciu paliwa na poziomie 1,1 l/100 km w cyklu mieszanym WLTP.

Prędkość maksymalna samochodu DS 9 E-TENSE 250 jest elektronicznie ograniczona do 240 km/h. Samochód może rozwinąć prędkość 135 km/h przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej.

DS 9 PERFORMANCE LINE + posiada wnętrze wykończone czarną Alcantarą®, która nadaje mu zdecydowanie dynamiczny i jednocześnie elegancki charakter. Nadwozie zdobią chromowane monogramy DS PERFORMANCE LINE, DS WINGS oraz chromowana listwa bagażnika. Czarny, błyszczący wlot powietrza jest zwieńczony znakiem DS PERFORMANCE LINE. Również czarne 19-calowe felgi MONACO przyciągają wzrok karminowymi kołpakami w środku koła.

DS 9

W kabinie, fotele pokryte Alcantarą® łączoną z czarną skórą ekologiczną z karminowymi i złotymi przeszyciami harmonizują z centralną konsolą i deską rozdzielczą również wykończoną Alcantarą®, tworząc przytulny nastrój. Na desce rozdzielczej umieszczono monogram DS PERFORMANCE LINE z giloszowanego aluminium, które świadczy o wyjątkowym know-how marki DS Automobiles. Kryształowe inkrustacje elementów sterujących pod centralnym ekranem podkreślają wyrafinowany charakter wnętrza w najdrobniejszym szczególe. Wielofunkcyjna kierownica jest pokryta perforowaną skórą licową, a pokrywę poduszki powietrznej zdobią karminowe i złote przeszycia.

Czerpiąca inspiracje z dzielnicy Tuileries wersja DS 9 RIVOLI + łączy szlachetne materiały i najwyższej klasy elementy ozdobne w formie diamentów. Oferowane są trzy odmienne inspiracje: Czarna tapicerka Noir Basalte ze skóry licowej lub inspiracja OPERA z dwiema barwami skóry Nappa do wyboru i z charakterystycznymi przetłoczeniami foteli w formie bransolety zegarka w kolorze czerwieni Rubis lub czarnym.

DS 9

Elegancja wystroju OPERA wyróżnia się tapicerką foteli przednich, tylnych, środkowej konsoli oraz deski rozdzielczej w jej górnej części ze skóry Nappa. Najwyższej klasy środkowy podłokietnik z tyłu oraz regulowane zagłówki w stylu Lounge zapewniają wysoki komfort na tylnych miejscach w kabinie.

Duże wrażenie robią szlachetne materiały wykończeniowe, takie jak licowa skóra pokrywająca kierownicę, dźwignia zmiany biegów obszyta gładką skórą, uchwyty do przytrzymania się podczas jazdy pokryte skórą, wstawki aluminiowe na pedałach i konsoli centralnej, podsufitka, osłony przeciwsłoneczne i tylna półka z Alcantary® oraz perłowe przeszycia tapicerskie inspirowane haute-couture.

Źródło: DS Automobiles