Hyundai, BMW Motorrad, Junak i CarGo! Rent a Camp na Poznań Motor Show

Hyundai, BMW Motorrad, Junak i CarGo! Rent a Camp na Poznań Motor Show01.04.2018 Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu swoją polską premierę będzie miał Hyundai KONA Electric - pierwszy w Europie subkompaktowy SUV z napędem elektrycznym - oraz Santa Fe czwartej generacji.

Ekspozycja marki Hyundai

Pawilon 5

Hyundai KONA Electric

Prezentowany w Poznaniu model KONA Electric jest interpretacją innowacyjnego podejścia marki Hyundai do tematu mobilności przyszłości i potwierdza jej wiodącą pozycję w procesie transformacji branży motoryzacyjnej. KONA Electric oznacza gotowość marki do zaoferowania masowemu odbiorcy zeroemisyjnej mobilności. Nowy Hyundai KONA Electric jest modelem bez kompromisów i odzwierciedla dwa wiodące trendy w motoryzacji – eko-mobilność oraz charakterystykę samochodów segmentu SUV.

Hyundai KONA Electric
Hyundai KONA Electric

Hyundai Santa Fe

Santa Fe czwartej generacji będzie dopełnieniem w szerokiej gamie SUV-ów Hyundaia. Model wyróżnia wyrazista i elegancka stylistyka, przestronność wnętrza oraz wiodący w klasie pakiet wspomagania bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Stylistyka nowego Santa Fe ma cechy nowoczesnego, rodzinnego SUV-a. To wyróżniający design z takimi charakterystycznymi elementami, jak: podwójne reflektory czy kaskadowa osłona chłodnicy, typowa dla modeli marki. By spełnić najwyższe, europejskie standardy, Santa Fe czwartej generacji oferuje wiodący w klasie pakiet bezpieczeństwa oraz pionierskie w branży rozwiązania określane wspólnie jako Hyundai SmartSense™.

Opracowany przez Hyundaia alert pasażerów na tylnej kanapie (Rear Occupant Alert) jest pierwszym w branży systemem, wykrywającym obecność pasażerów na tylnych siedzeniach, w momencie gdy kierowca opuszcza samochód. Z kolei asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist) zapobiega potencjalnym wypadkom, czasowo blokując drzwi i uniemożliwiając ich otwarcie, w momencie, gdy z tyłu nadjeżdżają inne pojazdy.

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe

Ważnym elementem na stoisku będzie także ekspozycja gamy popularnych modeli w specjalnej wersji GO!, przygotowanej przez markę Hyundai – oficjalnego partnera FIFA, z okazji Mistrzostw Świata FIFA Rosja 2018.

Ekspozycja marki BMW Motorrad

Pawilon 6

Nowe BMW F 750 GS i F 850 GS

Od momentu swojego debiutu w roku 2007 modele GS serii F są synonimem radości z jazdy w stylu Premium. Skrót GS oznacza tu idealne połączenie cech turystycznych, dynamiki i solidnej dzielności w terenie. Krótko mówiąc, BMW GS to idealny motocykl do tego, aby odkrywać jednośladem nawet najdalsze zakątki świata.

BMW F 750 GS i F 850 GS
BMW F 750 GS i F 850 GS

W najnowszej odsłonie modele F 750 GS i F 850 GS są jeszcze bardziej zorientowane na potrzeby swojej klienteli. F 750 GS adresowane jest do tych motocyklistów, którzy cenią sobie wrażenia z jazdy i koncepcję turystycznych enduro oraz niską pozycję siedzenia, ponadprzeciętną moc, dużą ekonomiczność i dzielność w terenie. Z kolei nowe F 850 GS oprócz wyższej mocy i większego momentu obrotowego oferuje jeszcze bardziej wyraźne właściwości turystyczne połączone z solidnymi możliwościami w terenie. Nowy, mocny silnik dwucylindrowy w układzie rzędowym zapewnia optymalną kulturę pracy i emocjonujące brzmienie. Pojemność silnika wynosi 853 cm³, a moc 57 kW (77 KM) przy 7500 obr/min daje nowemu F 750 GS ponadprzeciętny napęd.

BMW F 850 GS
BMW F 850 GS

Nowe F 850 GS rozwija 70 kW (95 KM) przy 8250 obr/min, oferuje więc solidną dawkę mocy. Tryby „Road” i „Rain”, układ ABS i ASC gwarantujące radość z jazdy i bezpieczeństwo w standardzie. Tryby jazdy Pro w wyposażeniu dodatkowym. Nowe modele GS mają możliwość dostosowywania się do indywidualnych wymogów kierowcy dzięki oferowanym standardowo trybom „Rain” i „Road”, a wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia oprócz układu BMW Motorrad ABS również automatyczna kontrola stabilności ASC (Automatic Stability Control). Lista opcji dodatkowych jest pokaźna i zawiera m. in. podgrzewane manetki, tryby jazdy „Pro” – „Dynamic”, „Enduro” i „Enduro Pro” (ostatni tylko w F 850 GS), dynamiczną kontrolę trakcji DTC (Dynamic Traction Control) czy też działający przy pochyleniu motocykla układ ABS Pro.

Ekspozycja marki Junak

Pawilon 6

Junak M12 Vintage 125

Podczas wystawy na miejscu znajdziecie kilkanaście propozycji jednośladów. Głównymi bohaterami będą najchętniej wybierane modele, w tym Junak M12 Vintage 125, który okazał się jednym z hitów ubiegłego sezonu. Jest to lider stosunku cena/jakość, a zarazem motocykl, który swoim wyglądem przyciąga mnóstwo spojrzeń. Do tego okazuje się niezwykle łatwym w prowadzeniu i tanim w eksploatacji.

 Junak M12 Vintage 125
Junak M12 Vintage 125

Na stanowisku Junaka pojawi się także od niedawna dostępny w Polsce Racer 125 o agresywnej sylwetce i wyposażony w elektroniczny wtrysk paliwa Mikuni oraz układ hamulcowy CBS w standardzie. Junak zadbał o dopracowanie licznych detali stylistycznych, które mają nawiązywać swoim charakterem do sportowych ambicji tej maszyny. Na bazie tej konstrukcji powstał także motocykl Junak 125 RZ o miejskich genach, mniej wyzywającej geometrii, jednak imponującej zwinności i dynamice.

Do tego premiera nowego malowania skutera 806 w wersji biało - niebieskiej. Nowy wygląd tej propozycji to doskonały moment do odkrycia najbardziej sportowego skutera w ofercie Junaka na nowo. Tym bardziej, że teraz dostępny jest także w wersji spełniającej normy Euro 4. Całkowicie został przeprojektowany układ zasilania jednostki napędowej, obniżone zostało zużycie paliwa, a także zmodernizowano układ hamulcowy.

 Junak M12 Vintage 125
Junak M12 Vintage 125

Przyszły weekend i targi Poznań Motor Show to kolejna okazja do osobistego spotkania się z naszymi Klientami. Zachęcamy Was do wizyty u nas. To doskonała okazja nie tylko do wspólnych rozmów, ale przede wszystkim do zapoznania się z bliska z obiektami swoich marzeń - dodaje Karol Kopytek z Junaka.

CarGO! Rent a Camp

Pawilon 2

CarGO! Rent a Camp jak co roku pokaże na targach Motor Show kamperowe nowości całej grupy Pilote. Po zeszłorocznej premierze ponad dziesięciu modeli marek Pilote, Bavaria oraz Le Voyageur, w tym roku spodziewać się możemy jeszcze mocniejszego uderzenia. W stoisku w hali 2 pojawią się najwyższej klasy pojazdy z rocznika 2018, w tym:

  • Pilote G740GJ
  • Pilote G740C
  • Bavaria I740C
  • Bavaria I740GJ
  • Pilote P716P
  • Bavaria T716
  • Pilote P746C
  • Pilote P746GJ

Poza kamperami ,nie zabraknie oczywiście szerokiej oferty akcesoriów kempingowych sklepu CarGO! Wydajne klimatyzacje, kompaktowe lodówki czy coraz bardziej popularne panele solarne z pewnością zainteresują osoby, które chcą odpowiednio przygotować swój pojazd kempingowy do sezonu 2018.

CarGO! Rent a Camp

Do pełni szczęścia, wszystkim żądnym niezapomnianych wrażeń CarGO! przedstawi swoją nową gałąź firmy - sprzedaż luksusowych jachtów żaglowych i motorowych. Obok kamperów będziemy mogli podziwiać francuski jacht Jeanneau Merry Fisher 795 z 250 konnym silnikiem BRP Evinerude. Jest na co czekać!

Źródło: Poznań Motor Show