Nowy koncepcyjny Genesis Coupe na SEMA Show 2013

Nowy koncepcyjny Genesis Coupe na SEMA Show 201318.10.2013 Najciekawsza impreza dla entuzjastów modyfikacji samochodowych na kontynencie północnoamerykańskim, czyli SEMA Show odbywające się co roku w listopadzie zbliża się wielkimi krokami, a organizatorzy zapowiadają, ...

... że pokażą projekty tuningowe z całego świata. Chrysler na przykład zaprezentuje 20 pojazdów przerobionych przez Mopar stanowiących przekrój przez całą gamę modelową koncernu. Natomiast południowokoreański producent postawił na koncepcję bliższą kulturowo Azjatom, czyli minimalizm. Skupi się bowiem tylko na jednym modelu – Genesis Coupe.

Nowy koncepcyjny Genesis Coupe na SEMA Show 2013 1Wiemy już, że odwiedzający tegoroczny SEMA Show będą mogli podziwiać koncepcyjnego Hyundaia Genesis zmodyfikowanego przez Bisimoto i generującego moc 1000 KM oraz koncepcyjnego Genesisa przygotowanego przez Legato, który odznacza się mocą 400 KM. Teraz dowiadujemy się, że Hyundai planuje także pochwalenie się trzecim konceptem bazującym na Genesis Coupe, tym razem przygotowanym w kooperacji z Jonem Pangilinanem.

Koncepcyjny pojazd nosi nazwę JP Edition Genesis Coupe i wyróżnia się błękitnym kolorem nadwozia. Poza tym wiemy, że zamontowano w nim takie komponenty, jak: dolot zimnego powietrza marki AEM, układ wydechowy ARK Performance, zestaw zawieszeniowy typu coil-over KW Variant 3, stabilizatory poprzeczne Whiteline i 19-calowe, kute obręcze MORRVS52, na których zamontowano opony Toyo Proxes.

Jon Pangilinan to na prawdę twórczy geniusz w dziedzinie doboru kolorów lakieru zwłaszcza, jeśli chodzi o umiejętne zmieszanie odcieni i dobranie ich do specyficznego pojazdu koncepcyjnego, takiego jak JP Edition Genesis Coupe. – powiedział Scott Margason, dyrektor Hyundai Motor America. – Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć produkt końcowy jego działań na naszym stoisku podczas SEMA Show.

Źródło: Motorward, opracowanie: BM