MotoNews.pl

Hyundai Genesis Coupe o mocy 1000 KM na SEMA Show 2013

26 września 2013

Kategoria | Premiery  Tuning
Marka, model | ,
Hyundai Genesis 2

Hyundai od kilku sezonów coraz śmielej eksponuje swoje specjalne projekty na słynnych, tuningowych targach SEMA Show odbywających się w listopadzie w Las Vegas. Chętnie też sprzymierza się z firmami tuningowymi, by tworzyć wyjątkowe wersje swoich modeli i wystawiać je właśnie w amerykańskiej stolicy hazardu. Wygląda na to, że nie zawiedzie nas również w tym roku. Przedstawiciele Hyundaia oznajmili bowiem właśnie, że wspólnie z Bisimoto Engineering mają zamiar przygotować wyjątkowo potężną interpretację Genesis Coupe i pokazać na tegorocznym SEMA Show. Specjalne coupe ma generować aż 1000 koni mechanicznych.

Tę niewiarygodną moc eksperci z Hyundaia i Bisimoto Engineering mają zamiar wycisnąć z fabrycznego, turbodoładowanego silnika V6 o pojemności 3,8 litra. Zostanie on jednak wyposażony w kilka komponentów przygotowanych przez Bisimoto oraz nowe turbosprężarki.

Oprócz znacznie mocniejszego silnika Genesis Coupe otrzyma także nowy wygląd. Nadwozie zostanie pokryte przygotowanym wyłącznie na tę okazję lakierem o niebieskim odcieniu Electric Blue. Uzupełni go zestaw ozdobnych grafik Denmatic, nowa maska silnika marki ARK i pokrywa bagażnika z włókna węglowego. Samochód zyska również nowy układ wydechowy marki Burns ze stali szlachetnej.

„Kluczowe aspekty przy produkcji niezawodnych silników o zwiększonej mocy to nie tylko odpowiedni projekt, technologie i sposób wytwarzania. Baza tuningowa musi być dostatecznie mocna, by wytrzymać obszerne modyfikacje. 3,8-litrowy silnik Lambda w Hyundaiu Genesis Coupe to naprawdę solidna jednostka napędowa i ekscytuje nas możliwość wydobycia z niej całego potencjału.” – powiedział Bisi Ezerioha, właściciel Bisimoto Engineering.

Zdjęcia: Huyndai, autoevolution.com, opracowanie: BM