Całkowicie nowy Carens już w polskich salonach

Całkowicie nowy Carens już w polskich salonach22.09.2006
Nowy Carens koncernu Kia Motors Corporation, który zadebiutował w maju 2006 roku podczas salonu samochodowego w Madrycie, wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce. Kia Carens ma trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów ...

Nowy Carens koncernu Kia Motors Corporation, który zadebiutował w maju 2006 roku podczas salonu samochodowego w Madrycie, wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce. Kia Carens ma trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów, trzyletni pakiet assistance oraz sześcioletnią gwarancję na perforację nadwozia. Kompaktowy MPV Carens to kolejny model w całkowicie odświeżonej stylistycznie gamie pojazdów koncernu Kia, którą stworzono na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Całkowicie nowy Carens już w polskich salonach 1 Samochód dostępny jest zarówno w wersji siedmiomiejscowej (w konfiguracji siedzeń 2+3+2) oraz pięciomiejscowej (w układzie 2+3). Obniżenie podłogi o 40 mm i podwyższenie dachu o 40 mm pozwoliło na zastosowanie zupełnie nowego kształtu siedzeń w obu wersjach. Z przodu, wielofunkcyjne fotele mają szersze siedziska i oparcia, oferujące doskonałe podparcie i odpowiednie proporcje dla kierowców i pasażerów różnej postury. Środkowy rząd siedzeń ma inny układ w poszczególnych wersjach Carensa, a cechą wspólną są składane w stosunku 60/40 oparcia i siedziska.

Na rynku polskim do napędu nowego kompaktu MPV, Kia oferować będzie swoim klientom zmodyfikowany czterocylindrowy silnik diesla 2.0 CRDi. 2.0-litrowy diesel CRDi montowany w nowym Carensie to ulepszona jednostka, znana z poprzedniego modelu. Silnik wyposażono w napędzaną elektrycznie turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT), która zapewnia dynamiczne osiągi i niską emisję spalin, zgodną ze standardami Euro4. Dzięki turbosprężarce VGT moc i moment obrotowy wzrosły o odpowiednio 22 KM (16,2 kW) i 58,9 Nm (6,0 kgm) w porównaniu z poprzednim modelem. Silnik diesla CRDi SOHC o pojemności 1991 cc i 16 zaworach, zawiera wysokociśnieniowy wtrysk paliwa common-rail drugiej generacji. Moc maksymalna to 140 KM (103 kW) przy 4000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 305 Nm (31 kgm) osiągany jest w zakresie od 1800 do 2500 obr./min.

Całkowicie nowy Carens już w polskich salonach 2 "Nowy Carens będzie godnym rywalem w segmencie kompaktowych aut typu MPV na europejskim rynku i zapewni sukces koncernu Kia w tym sektorze," komentuje Jean-Charles Lievens, wiceprezydent Kia Motors Europe. "Przewidujemy, iż w Europie wersja pięciomiejscowa będzie równie popularna, co wersja siedmiomiejscowa, do których 65% klientów zamówi silnik diesla, a 35% jednostkę benzynową."

"W ubiegłym roku sprzedaż modelu Carens w Europie wyniosła 17000 sztuk. Jesteśmy przekonani, że nowy Carens okaże się hitem sprzedaży, rozpoczynając szturm od 25000 sztuk sprzedanych w 2007 roku, a kończąc na 50000 aut wydawanych rocznie do 2009 roku," dodaje Lievens.

Nowy Carens, stylizowany przez tę samą grupę projektantów Kia (w Korei, USA i Europie), która stworzyła popularny model Kia Carnival 2006, odznacza się charakterystycznym wyglądem, łączącym w sobie elementy stylistyczne aut SUV i kompaktowych MPV. Elementy te są odzwierciedleniem motywów znanych z koncepcyjnego auta Kia Multi-S, które zaprezentowano podczas Frankfurt Motor Show we wrześniu ubiegłego roku.

Nowy Carens jest produkowany w Południowej Korei w odnowionej fabryce Gwangju, której zdolność produkcyjna wynosi 150000 sztuk modelu Carens rocznie.

Źródło: KIA Motors