Pierwsze zdjęcia cee'd sporty wagon i sporty hatch

Pierwsze zdjęcia cee'd sporty wagon i sporty hatch29.09.2006
Koncern Kia ujawnił pierwsze zdjęcia Kia cee’d sporty wagon oraz koncepcyjnego Kia pro_cee’d, których światowa premiera odbyła się podczas salonu samochodowego w Paryżu ...

Docelowo Kia cee’d dostępny będzie w trzech wersjach nadwozia: 5-drzwiowy hatchback cee’d trafi do salonów już w grudniu bieżącego roku, cee’d sporty wagon we wrześniu 2007 roku natomiast 3-drzwiowy cee’d sporty hatch, którego zapowiedź stanowi pokazany w Paryżu koncepcyjny pro_cee’d, zjedzie z taśm montażowych fabryki na Słowacji w grudniu 2007 roku.

Kia cee’d sporty wagon

Pierwsze zdjęcia cee'd sporty wagon i sporty hatch 1 Należący do segmentu C, mierzący 4470 mm długości i 1490 mm wysokości cee’d sporty wagon będzie drugim modelem produkowanym w fabryce na Słowacji. Do jego produkcji wykorzystana zostanie mierząca 2650 mm płyta podłogowa, która od grudnia tego roku montowana będzie w 5-drzwiowym modelu Kia cee’d.

Zaprojektowany w Europie cee’d sporty wagon dostępny będzie aż z pięcioma silnikami do wyboru, trzema poziomami wyposażenia i w 12 kolorach nadwozia. Auto trafi do sprzedaży już we wrześniu 2007 roku.

Kia pro_cee’d koncept

Koncept pro_cee'd jest zapowiedzią trzydrzwiowego sportowego hatchbacka, którego wersja produkcyjna trafi do sprzedaży w grudniu 2007 roku. Auto stylistycznie opiera się o sylwetkę modelu cee’d, którego produkcja rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku w fabryce na Słowacji.

Aby nadać autu bardzie dynamicznego charakteru linię dachu pro_cee’da obniżono o 25 mm, zmienił się także kształt bocznych lusterek a okna osadzone zostały w srebrnych ramkach.

Pierwsze zdjęcia cee'd sporty wagon i sporty hatch 2 Koncepcyjny model wyposażono w zaprojektowane specjalnie dla niego obręcze z lekkich stopów na których zamontowano opony o rozmiarze 265/30 R19. Wnętrze ma dawać kierowcy wrażenie, iż jest to samochód o sportowym charakterze. Podstawowym materiałem, którego użyto do wykończenia elementów jest skóra i aluminium. Trzy osobne, okrągłe zegary osadzono w głębokich cylindrach. Dolne elementy deski rozdzielczej zostały pokryte skórą o nazwie "Pilot brown", która fakturą i kolorem nawiązuje do kurtki lotniczej, a podłoga materiałem: "Carbon Leather", który jest skórą, z wytłoczonym wzorem włókna węglowego. Środkowa konsola została wysunięta, tak aby ułatwić przyszłemu kierowcy dostęp do przełączników. Całość utrzymana jest w dość surowym, matowym tonie.

Agresywny stylistycznie pro_cee’d mierzy 4291 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1433 mm wysokości. Auto posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań dotyczących wyglądu wersji 3-drzwiowej a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach firmy Kia.

Źródło: KIA Motors