KIA Platinum Cup 2018 - nowy sezon

KIA Platinum Cup 2018 - nowy sezon04.03.2018
Sezon 2018 zapowiada się niezwykle interesująco dla zawodników oraz sympatyków Mistrzostw Polski Kia Picanto, które w tym roku będą sygnowane nazwą KIA PLATINUM CUP.

Wraz z pojawieniem się nowego partnera tytularnego organizatorzy zaprezentowali nowe logo serii oraz zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych zmagań. Ponadto kibice śledzący rywalizację na sześciu europejskich torach będą mogli podziwiać zaciętą walkę debiutantów z doświadczonymi zawodnikami, którzy dostaną do dyspozycji nowe Picanto.

Umowa, którą zarząd Kia Motors Polska podpisał z firmą ORLEN OIL, określa zasady długoterminowej współpracy handlowej i marketingowej, w tym działania przy projekcie KIA PLATINUM CUP. Wyścigowa rywalizacja stanowi najlepszy poligon doświadczalny dla olejowej marki, która w ten sposób zazębi swój proces technologiczny o ostatni, najbardziej wiarygodny tryb w testowej machinie.

KIA Picanto 1

- Trzeba przyznać, że motorsportowa rywalizacja jest najlepszym sprawdzianem dla doskonałych olejów. W obecnych czasach testy laboratoryjne są w stanie dać nam bardzo dobre rezultaty, ale ostatecznym egzaminem jest sprawdzenie produktu w jak najcięższych warunkach. W związku z tym firma ORLEN OIL rozszerza swoją działalność w sportach motorowych i przyjęła naszą propozycję współpracy przy wyścigowym projekcie Kia Motors Polska, jakim są Mistrzostwa Polski KIA PLATINUM CUP. Zespół badawczy będzie miał możliwość sprawdzenia swoich olejów PLATINUM PRO na kolejnej arenie sportowej rywalizacji, dzięki czemu zyska jeszcze więcej danych niezbędnych do opracowania nowych olejów oraz smarów. Należy pamiętać, że wszystkie te działania mają zapewnić naszym klientom perfekcyjną i niezawodną ochronę silników cywilnych modeli Kii. Elastyczność i wytrzymałość jednostek napędowych jest niezwykle ważna, a dzięki produktom marki PLATINUM będziemy w stanie zapewnić najlepsze oleje i smary, zarówno w cywilnych modelach, jak i w wyścigowej rywalizacji – powiedział dyrektor zarządzający Kia Motors Polska, Wojciech Szyszko.

Współpraca z tak istotnym partnerem jakim jest Kia, w popularnej serii Mistrzostw Polski KPC jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów. Wierzymy w ogromny sukces współpracy na linii Kia – ORLEN OIL ponieważ oprócz profesjonalizmu, zaufania klientów, doświadczenia łączy nas pasja do motoryzacji – mówi Agnieszka Grzegorczyk Dyrektor Marketingu w ORLEN OIL.

KIA Picanto 2

Zbliżający się sezon KIA PLATINUM CUP będzie składał się z sześciu rund. Bój o mistrzowski tytuł rozpocznie się już w ostatni weekend kwietnia na torze Hungaroring, gdzie zawodnicy będą mogli podejrzeć zmagania i jazdę kierowców serii FIA WTCR, która w tym roku zastąpiła mistrzostwa świata samochodów turystycznych. Druga runda odbędzie się na austriackim Red Bull Ringu. Kierowcy wyścigowych Picanto ostatni raz walczyli tam w 2016 roku. Pierwszą część sezonu zakończą domowe zmagania na torze Poznań, które zaplanowano w dniach 16-17 czerwca.

Czwarta oraz piąta runda sezonu będzie towarzyszyła niezwykle widowiskowym mistrzostwom Europy ciężarówek, które wraz z KIA PLATINUM CUP pojawią się na Slovakiaringu (14-15.07) oraz na czeskim Autodromie Most (1-2.09). Finał sezonu zaplanowano w dniach 20-21 października na belgijskim torze Zolder, gdzie po raz ostatni kibice mogli oglądać zaciętą walkę kierowców Kii w 2015 roku. Tym razem rywalizacja będzie towarzyszyć europejskiej serii NASCAR.

- Myślę, że tegoroczny kalendarz stanowi dla zawodników niesamowite wyzwanie. Po raz kolejny pojawimy się na światowej klasy obiektach, gdzie kierowcy oraz ich zespoły będą mogły podejrzeć pracę najlepszych ekip. Obok już nam znanym seriom takich jak mistrzostwa Europy ciężarówek, czy WTCR, które w poprzednich latach stanowiło mistrzostwa świata samochodów turystycznych, w tym roku zadebiutujemy przy europejskiej serii NASCAR. Z pewnością możliwość podejrzenia mało znanego w Europie świata wyścigów, który jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, poszerzy nasze horyzonty i pozwoli na pogłębienie swojej wiedzy na temat ogólnie pojętego motorsportu - ocenił kalendarz Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.
KIA Picanto 3

Mistrzostwa Polski Kia Picanto, które od tego roku będą organizowane wspólnie z firmą ORLEN OIL, od ponad dekady przyciągają na start niezwykle utalentowanych i młodych kierowców obu płci. Wystarczy wspomnieć, że swoje pierwsze wyścigowe kroki stawiał tutaj m.in. Piotr Parys, który w zeszłym sezonie walczył w Porsche Supercup, serii towarzyszącej zmaganiom królowej sportów motorowych: Formule 1. Możliwość rywalizacji na torach, gdzie ścigają się również zawodnicy WTCR czy NASCAR pozwala podejrzeć swoich idoli oraz pracę najlepszych na świecie zespołów. Poza ogromnym doświadczeniem, które jest do zdobycia, ważnym punktem KIA PLATINUM CUP są również nagrody finansowe, których pula w tym roku wynosi 125 tysięcy złotych. Podczas każdej rundy czeki otrzyma czołowa piętnastka zawodników, a zwycięzcy poszczególnych weekendów odbiorą po 3 000 zł. Dodatkowo Mistrz Polski odbierze czek w wysokości 35 000 zł, Wicemistrz 20 000 zł, a zdobywca trzeciego miejsca – 10 000 zł. Ponadto Kia Motors Polska zapewnia 40% rabat na części zamienne oraz bezpłatne treningi na każdej rundzie, zaplecze wraz z cateringiem, firmową odzież, oficjalne testy na torze przed rozpoczęciem sezonu ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym pod okiem instruktora oraz obsługę i wsparcie medialne.

Nowe Picanto wyścigowe w wersji ready-to-race kosztuje 47 500 zł dla zawodników, którzy startowali już w poprzednich sezonach oraz 53 600 zł dla debiutantów. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych zawodników do wysyłania swoich zgłoszeń oraz wszelkich pytań na nowy adres mailowy: kpc@kia.com.pl

KIA Picanto 4

KALENDARZ KIA PLATINUM CUP 2018

  • Hungaroring (HU) - FIA WTCR (28-29.04)
  • Red Bull Ring (AT) - FIA CEZ (19-20.05)
  • Tor Poznań (PL) - WSMP + FIA CEZ (16-17.06)
  • Slovakia Ring (SK) - FIA ETRC (14-15.07)
  • Autodrom Most (CZ) - FIA ETRC (01-02.09)
  • Zolder Circuit (BE) - NASCAR (19-20.10)

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Ergo Hestia.

Źródło: KIA