Kia Motors sprzedała na świecie już 5 milionów sztuk modelu Sportage

Kia Motors sprzedała na świecie już 5 milionów sztuk modelu Sportage19.03.2018
Wyjątkowy wynik sprzedaży zbiega się z 25-leciem modelu Sportage - Kia Motors świętuje wyjątkowy sukces – sprzedaż na świecie bestsellerowego SUV-a, Sportage, sięgnęła 5 milionów egzemplarzy.

Historia Kia Sportage, jako samochodu produkowanego seryjnie, rozpoczęła się w 1993 roku. Od tego czasu do dzisiaj Kia zaprezentowała już cztery generacje tego modelu. Na 25-lecie istnienia Sportage zanotował wyjątkowy wynik – sprzedaż na świecie modeli wszystkich generacji łącznie sięgnęła 5 milionów egzemplarzy. Kia Sportage, w najnowszym wcieleniu wprowadzona na rynek w 2016 roku, jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. W ubiegłym roku średnia miesięczna sprzedaż na świecie tego modelu wynosiła 38.000 sztuk.

KIA Sportage
KIA Sportage - IV generacja

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się osiągnąć tak wysoką sprzedaż naszego globalnego bestsellera. Rosnąca popularność Sportage pokazuje jakość tego modelu i jego atrakcyjność dla kupujących na rynkach całego świata”. – powiedział Ho Sung Song, wiceprezes ds. sprzedaży na świecie.
„Od 1993 roku Sportage jest kluczowym modelem w segmencie kompaktowych SUV-ów. Jego sukces przyczynił się do opracowania całej gamy SUV-ów i crossoverów marki Kia. Łącznie z nowymi modelami, które zadebiutują w przyszłości”.

W 2016 i 2017 roku sprzedaż Sportage była wyższa niż sprzedaż Rio, które do tej pory było najlepiej sprzedającym się modelem marki Kia na świecie. Wysoka sprzedaż Sportage w styczniu i w lutym 2018 r., wynosząca – odpowiednio – 36.632 i 32.930 egzemplarzy, przyczyniła się do osiągnięcia historycznego wyniku.

KIA Sportage
KIA Sportage - III generacja

Sportage debiutował podczas Tokyo Motor Show w 1991 r. Wówczas Kia zaprezentowała model studyjny miejskiego SUV-a, czyli samochodu kompaktowych rozmiarów, ale bardzo praktycznego i wszechstronnego, z którego można korzystać w różnych sytuacjach. Pierwsza generacja Sportage natychmiast odniosła sukces – łącznie na świecie sprzedało się ponad 500.000 sztuk tego modelu.

Sprzedaż na świecie modelu drugiej generacji wyniosła 1.223.776 egzemplarzy. Samochód był oferowany przez 7 lat. Sportage trzeciej generacji przekroczył sprzedaż na poziomie miliona sztuk w ciągu zaledwie czterech lat produkcji. Dzięki temu łączna sprzedaż Sportage osiągnęła dwa miliony egzemplarzy już sześć lat po debiucie tego modelu.

KIA Sportage
KIA Sportage - II generacja

Obecna, czwarta generacja Sportage wyróżnia się dynamicznym wyglądem, oferuje bardzo praktyczne wnętrze i szereg systemów poprawiających obsługę oraz zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Szeroka gama zespołów napędowych do wyboru zaspokaja zróżnicowane potrzeby klientów i oferuje zarówno dobre osiągi, jak i niskie zapotrzebowanie na paliwo.

Kia Sportage zdobyła wiele nagród, w tym również za design. Trzecia i czwarta generacja tego modelu zwyciężały w takich konkursach, jak „iF Design” czy „red dot”. W 2017 roku Kia Sportage uzyskała najwyższą ocenę za bezpieczeństwo od Amerykańskiego Instytutu ds. Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).

KIA Sportage
KIA Sportage - I generacja

Kia Sportage jest teraz bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Milionowy egzemplarz modelu czwartej generacji został sprzedany w styczniu – zaledwie 29 miesięcy po debiucie.

Źródło: KIA