Nowości marki Kia podczas Los Angeles Auto Show 2019

Nowości marki Kia podczas Los Angeles Auto Show 201922.11.2019
W czasie trwającego Auto Show w Los Angeles Kia zaprezentowała aż 4 nowości – nowego SUV-a o nazwie Seltos, koncepcyjne modele Seltos X-Line Trail Attack i Seltos X-Line Urban oraz hybrydowe Niro po faceliftingu.

Seltos, nowy SUV koreańskiej marki, plasuje się pod względem wielkości między stylową Kia Soul a bestsellerowym Sportage. Seltos trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kia Telluride
Kia Telluride
  • Seltos wzmacnia bogatą ofertę SUV-ów marki Kia na świecie
  • modele koncepcyjne Seltos X-Line Trail Attack i Seltos X-Line Urban pokazują jak nowy SUV może wyglądać w wersji, odpowiednio, bardziej offroadowej i bardziej premium
  • hybrydowe Niro po faceliftingu zmieniło się nie tylko na zewnątrz i we wnątrz, zmiany wprowadzono również w układzie napędowym i ofercie systemów asystujących
Kia Niro Hybrid
Kia Niro Hybrid

Nowy Seltos ma na wybranych rynkach ożywić segment SUV-ów – prezentuje się bardzo bojowo, mimo kompaktowych rozmiarów. Model, który dołącza do bogatej rodziny SUV-ów marki Kia, pod względem wymiarów zewnętrznych plasuje się między Soulem a Sportagem. Do napędu Seltosa służą sprawdzone silniki benzynowe o pojemności 1,6 l i 2,0 l. Samochód będzie dostępny z napędem, do wyboru, na przednie lub cztery koła. Auto trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Korei, Indiach i Chinach. Kia Seltos nie będzie dostępna w Europie.

Kia Seltos
Kia Seltos

Wraz z nowym SUV-em Kia zaprezentowała jego dwie koncepcyjne wersje, które – być może –znajdą się w ofercie: podwyższoną i w stylu samochodów offroadowych – Seltos X-Line Trail Attack Concept oraz Seltos X-Line Urban Concept – również podwyższoną, ale przeznaczoną do jazdy po drogach utwardzonych.

Kia Seltos
Kia Seltos

W Los Angeles Kia zaprezentowała również odświeżonego hybrydowego Niro. Popularny i wielokrotnie nagradzany kompaktowy crossover otrzymał, między innymi, nowe reflektory i lampy przeciwmgielne, nową osłonę chłodnicy i światła LED do jazdy dziennej. Nowe są również tylny zderzak i tylne światła LED oraz 16- i 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Kia Seltos
Kia Seltos X-Line Trail Attack Concept

Podczas tegorocznego Los Angeles Auto Show znany amerykański magazyn motoryzacyjny „Car and Driver” wręczył nagrody dla najlepszych SUV-ów. W tym roku na liście „10 najlepszych SUV-ów” znalazła się potężna Kia Telluride z trzema rzędami siedzeń.

Kia Seltos
Kia Seltos X-Line Urban Concept

Źródło: KIA