e-Soul i XCeed nagrodzone tytułem Womens World Car of the Year 2019

e-Soul i XCeed nagrodzone tytułem Womens World Car of the Year 201904.12.2019
Dwa modele marki Kia zdobyły tytuł Womens Car of the Year 2019. W kategorii "Urban Car Award" triumfowała Kia XCeed, w kategorii "Green Car Award" - elektryczna Kia e-Soul.

Kia Motors jest jedynym producentem, który zdobył nagrody w dwóch kategoriach.

  • Kia XCeed zdobywa tytuł Womens Car of the Year w kategorii „Urban Car Award”, Kia e-Soul w kategorii „Green Car Award”
  • w głosowaniu brało udział 41 dziennikarek motoryzacyjnych z 34 krajów
  • e-Soul i XCeed to nowe, bardzo atrakcyjne modele marki Kia szczególnie wśród osób, które poszukują miejskiego crossovera

Wyniki konkursu Womens Car of the Year 2019 ogłoszono podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Dubaju. Jury konkursu tworzy 41 dziennikarek motoryzacyjnych z 34 krajów i pięciu kontynentów.

KIA XCeed
KIA XCeed

Thomas Schemera, wiceprezes i szef działu produktów Hyundai Motor Group, powiedział: „Od czasu wprowadzenia na rynek zarówno Kia XCeed, jak i Kia e-Soul cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród osób, które szukają miejskiego crossovera. Cieszymy się, że nowe modele zostały docenione przez międzynarodowe jury, składające się ze znanych dziennikarek motoryzacyjnych. e-Soul i XCeed mają uniwersalny charakter i podobają się nie tylko kobietom”.

Elektryczny Soul oraz XCeed zadebiutowały w segmencie crossoverów w 2019 roku

Kia XCeed to miejski crossover, który łączy w sobie wszechstronność SUV-a z dynamiczną sylwetką i kompaktowymi rozmiarami hatchbacka. Pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, łączności i multimedialnych sprawia, że ​​XCeed jest jednym z najnowocześniejszych i najwszechstronniej wyposażonych samochodów w swojej klasie. Niedawno, w plebiscycie „Złota Kierownica” organizowanym w Niemczech, Kia XCeed zdobyła tytuł „Najlepszego samochodu w cenie poniżej 35 000 euro”.

KIA e-Soul
KIA e-Soul

Nowa elektryczna Kia e-Soul oferuje zeroemisyjny napęd elektryczny i duży zasięg

Kierowcy mają do wyboru większy akumulator (o pojemności 64 kWh), który zapewnia zasięg do 455 kilometrów na jednym ładowaniu lub mniejszy akumulator o pojemności 39,2 kWh. Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu o wartości 395 Nm, który jest do dyspozycji od startu, Kia e-Soul z akumulatorem o pojemności 64 kWh przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy. Szybka ładowarka typu Combined Charging System (CCS) jest standardowo montowana w obu modelach e-Soula i umożliwia krótsze postoje podczas ładowania. Przy pomocy szybkiej ładowarki.

Źródło: KIA