Kia cee'd już w połowie grudnia w sprzedaży

Kia cee'd już w połowie grudnia w sprzedaży05.12.2006
W połowie grudnia rozpocznie się w Polsce sprzedaż najnowszego modelu koncernu Kia o nazwie cee'd ale już dziś dzwoniąc na infolinię Kia bądź wypełniając formularz na stronie www.kia.pl klienci mogą zapisać się na pierwsze jazdy testowe tym modelem ...

W połowie grudnia rozpocznie się w Polsce sprzedaż najnowszego modelu koncernu Kia o nazwie cee’d ale już dziś dzwoniąc na infolinię Kia bądź wypełniając formularz na stronie www.kia.pl klienci mogą zapisać się na pierwsze jazdy testowe tym modelem. cee’d zaprojektowany został specjalnie z myślą o klientach w Europie. Samochód ten stanowi punkt zwrotny w historii marki Kia i oznacza prawdziwy przełom w rozwoju firmy. Każdy element jego nadwozia, wnętrza i elementów wykończenia odpowiada najwyższym standardom technicznym i europejskiej stylistyce.

Kia cee'd już w połowie grudnia w sprzedaży 1 cee’d produkowany będzie w pierwszych zlokalizowanych w Europie zakładach produkcyjnych Kia położonych w miejscowości Żylina na Słowacji. Skąd nazwa cee’d? Skrót "ce" nawiązuje do faktu, że pojazd powstał we Wspólnocie Europejskiej (Community of Europe), a "ed" oznacza, że jest to prawdziwie Europejski Design. Zaskakująca jest pisownia tego modelu, bowiem wszystkie litery są "małe" a w nazwie pojawia się apostrof.

cee’d to kamień milowy w historii marki Kia, a jego debiut wyznacza dla koncernu początek nowej ery. Samochód został objęty najlepszą gwarancją, jaką oferowano dotąd w Europie. Na wszystkie modele Kia cee’d udzielana jest gwarancja producenta na okres 7 lat lub przebieg 150.000 km, złożona z podstawowej pięcioletniej gwarancji na cały samochód oraz dodatkowej dwuletniej – na zespół napędowy. Gwarancja ta nie wymaga żadnych dopłat do ceny pojazdu i co ważne mogą z niej korzystać wszyscy kolejni właściciele Kia cee’d.

Kia cee’d, to wyjątkowo atrakcyjny samochód rodzinny, charakteryzujący się doskonałą jakością wykonania i rewelacyjnymi osiągami oraz efektownym, nowoczesnym wyglądem. Mierzący 4,2 metra cee’d ma niezwykle duży rozstaw osi (2 650 mm), największe w klasie wnętrze, bardzo atrakcyjne wersje wyposażenia oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Klienci w Polsce będą mogli wybierać w palecie blisko 20 wersji, z czterema poziomami wyposażenia, pięcioma różnymi silnikami z manualnymi lub automatyczną skrzynią biegów oraz wyborem wyposażenia opcjonalnego. Poprzednie modele Kia dostępne były bez możliwości dokupienia fabrycznie montowanych opcji. Nowy cee’d radykalnie zmienia tą sytuację. Klienci chcąc dopasować wyposażenie do swoich potrzeb będą mogli dokupić jego poszczególne elementy.

Kia cee'd już w połowie grudnia w sprzedaży 2 Standardowe wyposażenie cee’da zawierać będzie między innymi: przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, system automatycznego ryglowania drzwi po przekroczeniu określonej prędkości, zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pięciu osób, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby przednie, EBD, regulację kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, opony Michelin, system audio z czterema głośnikami ze sterowaniem na kierownicy i zintegrowany ekran informacyjny z komputerem pokładowym.

W bogatszych wersjach wyposażenia klienci znajdą dodatkowo między innymi takie elementy jak: ESP, BAS, skórzaną tapicerkę, podgrzewane fotele z funkcją stopniowania, automatyczną klimatyzację z filtrem przeciwpyłowym oraz funkcją chłodzenia schowka, przednie lampy przeciwmgielne typu projekcyjnego, zdalne sterowanie centralnym zamkiem w kluczyku, przednie lampy z funkcją oświetlania drogi do domu, pakiet sportowy i wiele innych.

Po raz pierwszy w pojeździe Kia wysokiej jakości system audio - składający się z radia z funkcją RDS, odtwarzacza CD z możliwością odtwarzania plików MP3 i 4 głośników - został zaprojektowany specjalnie dla konkretnego modelu. Każda wersja cee’da wyposażona jest w przyciski sterowania systemem audio zlokalizowane na kierownicy. Niektóre wersje posiadać będą w centralnej konsoli dodatkowe złącze USB oraz iPod

Kia cee'd już w połowie grudnia w sprzedaży 3 Oferta pięciu jednostek napędowych obejmuje dwa silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra (109KM), 1,6 litra (122KM), zupełnie nowy silnik wysokoprężny VGT o pojemności 1,6 litra (90KM lub 115KM) oraz dostępny od przyszłego lata silnik wysokoprężny VGT o pojemności 2,0 litra (140KM).

cee’d ma opływowe nadwozie, eleganckie wykończenie i pozbawiony jest zbędnych dodatków, dzięki czemu osiągnięto bardzo korzystną aerodynamikę pojazdu. Pięciodrzwiowy hatchback o długości 4 235 mm ma niezwykle konkurencyjne współczynniki oporu powietrza i siły nośnej. Jego współczynnik oporu powietrza Cx wynosi 0,33 (jest lepszy niż w przypadku Golfa i Focusa), a wartość współczynnika siły nośnej (Cl 0,01) jest w tej klasie pojazdów najlepsza na świecie. Niski współczynnik siły nośnej zwiększa stabilność pojazdu przy dużych prędkościach.

W fazie projektowej powstawania nowego cee’da, Kia zasięgnęła opinii klientów na najważniejszych rynkach europejskich - mężczyzn i kobiet w wieku około 30 lat, mających jedno lub więcej dzieci, a więc stanowiących główną grupę docelową nowego pięciodrzwiowego hatchbacka. W ramach działań poprzedzających wprowadzenie na rynek tego niezwykle ważnego modelu w historii Kia, w całej Europie prowadzono intensywne testy drogowe wielu zamaskowanych prototypów ED. Flota pojazdów cee’d testowanych przed premierą na targach samochodowych w Paryżu przejechała w sumie ponad 1 milion kilometrów.

cee’d, który wejdzie do sprzedaży w Polsce w połowie grudnia 2006 roku, będzie bez wątpienia najatrakcyjniejszą z dotychczasowych propozycji marki w segmencie C. Oferta cee’da, zapewni klientom niespotykany dotąd wybór silników, stylizacji nadwozia, kolorów lakierów, wykończeń wnętrza, wariantów kolorystycznych i rozmaitych opcji. cee’d będzie sprzedawany tylko na Starym Kontynencie, a oferowana początkowo wersja pięciodrzwiowa zostanie uzupełniona o pięciodrzwiowe kombi i sportowego trzydrzwiowego hatchbacka, dostępne odpowiednio od sierpnia i grudnia 2007 roku. Dzięki szerokiemu wyborowi wersji nadwozia i wyposażenia modelu cee’d, Kia zrobi pierwszy wielki krok na drodze do podboju europejskiego rynku pojazdów flotowych.