Nowa Kia Sorento zadebiutuje już na początku marca w Genewie

Nowa Kia Sorento zadebiutuje już na początku marca w Genewie04.02.2020
W pierwszych dniach marca, podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Kia Motors zaprezentuje czwartą generację flagowego SUV-a - Sorento.

Sprzedawana na całym świecie Kia Sorento, która debiutowała w 2002 roku, doczekała się już czwartej generacji. Flagowy SUV w najnowszym wcieleniu dołączy do gamy nowych i odnowionych crossoverów marki Kia. Nowe Sorento jest pierwszym autem, które skonstruowano w oparciu o nową płytę podłogową zaprojektowaną dla SUV-ów średniej wielkości.

Dzięki niej nowe Sorento jest jeszcze bardziej funkcjonalne niż model trzeciej generacji i oferuje tyle miejsca wewnątrz, co większe SUV-y. Sorento, po raz pierwszy w historii tego modelu, zostało zaprojektowane z myślą o pojawieniu się w przyszłości również wersji z napędem hybrydowym.Jak na model o światowym zasięgu przystało, w Sorento zadebiutują nowe systemy asystujące, multimedialne i łączności ze światem zewnętrznym.

KIA Sorento 2020
KIA Sorento 2020

Od 2002 roku Sorento stanowi silną podstawę sukcesu marki Kia na świecie – do dzisiaj nabywców znalazło ponad trzy miliony egzemplarzy dużego SUV-a. Po raz pierwszy nowa Kia Sorento zostanie zaprezentowana już 3 marca 2020 roku w Genewie.

KIA Sorento 2020
KIA Sorento 2020

Źródło: KIA