Kue - najnowsze studium koncernu Kia

Kue - najnowsze studium koncernu Kia16.12.2006
Podczas zbliżającego się styczniowego salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłoni swoje najnowsze studium koncepcyjne - Kia Kue. Kia Kue to nazwa pojazdu zaliczanego do segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle) ...

Podczas zbliżającego się styczniowego salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłoni swoje najnowsze studium koncepcyjne - Kia Kue. Kia Kue to nazwa pojazdu zaliczanego do segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle). Jest on adresowany do współczesnego, wymagającego klienta i łączy w sobie cechy pojazdu typu Crossover z właściwościami praktyczno-rekreacyjnymi (MPV+SUV). Ten interesujący prototyp z logo Kia na masce ukaże kierunek designu jakim będzie kierować się w przyszłości producent.

Kue - najnowsze studium koncernu Kia 1 Koncept Kue zaprojektowany został przez studio należące do marki Kia, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Styliści pracujący nad modelem postanowili skupić się na zmaksymalizowaniu przyjemności kierowcy z codziennej jazdy samochodem. Nadwozie konceptu posiada specjalną budowę, która swoją konstrukcją przypomina kokon a dążąc we wnętrzu do maksymalnej funkcjonalności i komfortu wiele uwagi poświęcono temu aby kierowca i pasażer mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kia Kue ma długość 4,72 m, rozstaw osi przekraczający 2,89 m i oczywiście napęd na 4 koła. Obręcze wykonano ze stopu lekkiego a opony mają rozmiar 22 cali.

Nowoczesna stylistyka oraz połączenie cech vana z autem typu SUV, to recepta na popularność w dzisiejszych czasach. Choć Kia Kue, w zaprezentowanej w Detroit postaci, nie trafi do hal produkcyjnych, to jednak samochód ten posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań motoryzacyjnych a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach tego producenta.