Dni Otwarte cee’da

Dni Otwarte cee’da15.01.2007
Pierwszy cee’d zjechał z taśmy montażowej fabryki w Żylinie pod koniec listopada ubiegłego roku a już pod koniec grudnia klienci mogli ten przełomowy w historii koncernu Kia model oglądać na pierwszych pokazach u dealerów ...

W dniach 19-27 stycznia w salonach Kia odbędą się Dni Otwarte cee’da.

Pierwszy cee’d zjechał z taśmy montażowej fabryki w Żylinie pod koniec listopada ubiegłego roku a już pod koniec grudnia klienci mogli ten przełomowy w historii koncernu Kia model oglądać na pierwszych pokazach u dealerów. W dniach 19-21 stycznia odbędą się ogólnopolskie dni otwarte podczas których zainteresowani klienci będą mogli odbyć długo oczekiwane jazdy próbne pierwszym samochodem wyprodukowanym w Europie objętym 7 letnią gwarancją.

Dni Otwarte cee’da 1 cee’d jest bez wątpienia najatrakcyjniejszą z dotychczasowych propozycji marki. Od momentu ogłoszenia cen i specyfikacji na jazdy testowe zapisało się kilka tysięcy osób a na stronę internetową www.kia.pl w poszukiwaniu informacji o cee’dzie zagląda ponad 5 tyś osób dziennie. W ostatnich dniach, w zasadzie przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży, podpisanych zostało ponad 200 umów. Prowadzone przez internet i infolinię Kia zapisy trwają a firma Kia Motors Polska ogłosiła dodatkowo, że każdy kto skorzysta z jazdy testowej cee’dem podczas "Dni Otwartych" otrzyma zestawy upominków takich jak koszulki, czapeczki, smycze, długopisy i kalendarze. Oferta jednostek napędowych cee’da, z którymi klienci będą mogli w najbliższych dniach się zapoznać, obejmuje dwa silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra (109KM), 1,6 litra (122KM) oraz zupełnie nowy silnik wysokoprężny VGT o pojemności 1,6 litra (90KM lub 115KM).

Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska potwierdza, że cee’d jest dla koncernu Kia najważniejszym modelem w historii marki. "Oferta cee’da, zapewnia klientom niespotykany dotąd wybór silników, stylizacji nadwozia, kolorów lakierów, wykończeń wnętrza, wariantów kolorystycznych i rozmaitych opcji. Do tego dochodzi najlepsza gwarancja, jaką oferowano dotąd w Europie. Na wszystkie modele Kia cee’d udzielamy gwarancji producenta na okres 7 lat lub przebieg 150.000 km, złożonej z podstawowej pięcioletniej gwarancji na cały samochód oraz dodatkowej dwuletniej – na zespół napędowy. Dla osób czy firm, które wyjątkowo mocno eksploatują swoje pojazdy i przejeżdżają nimi dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie możliwe jest skorzystanie z 3 letniej gwarancji na cały samochód ale bez limitu przebiegu kilometrów. Siedmioletnia gwarancja nie wymaga żadnych dopłat do ceny pojazdu i co ważne mogą z niej korzystać wszyscy kolejni właściciele Kia cee’d.

cee’d to kamień milowy w historii marki Kia, a jego debiut wyznacza dla koncernu początek nowej ery. Myślę, że nikt nie ma dziś wątpliwości, że od dłuższego czasu Kia odnotowuje ogromny skok jakości. Nasze wszystkie nowe modele są już naprawdę ładne i atrakcyjne. Nie ustępujemy japońskiej i europejskiej konkurencji. Ubiegły rok był bardzo dla nas ważny. Praktycznie co dwa-trzy miesiące wprowadzaliśmy nowe modele. Cała gama została odmłodzona i po premierze cee’da najstarszym modelem jest w tej chwili Picanto, które ma nieco ponad dwa lata. Cały ten rok będzie należał do modelu Kia cee’d – samochodu zaprojektowanego w Europie, produkowanego w Europie i przeznaczonego tylko dla klientów ze Starego Kontynentu. cee’d to będzie naprawdę bardzo silny konkurent w segmencie C. Oferowana początkowo wersja pięciodrzwiowa zostanie uzupełniona o pięciodrzwiowe kombi i sportowego trzydrzwiowego hatchbacka, dostępne odpowiednio od września i grudnia tego roku. Planujemy sprzedać w tym roku przynajmniej 2500 szt. cee’dów."

Źródło: Kia Motors