Debiut Kia Kue w Detroit

Debiut Kia Kue w Detroit15.01.2007
Podczas salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłonił swoje najnowsze studium koncepcyjne - Kia Kue. Jest on adresowany do współczesnego, wymagającego klienta i łączy w sobie cechy pojazdu typu Crossover ...

Podczas salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłonił swoje najnowsze studium koncepcyjne - Kia Kue. Kia Kue to nazwa pojazdu zaliczanego do segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle).

Debiut Kia Kue w Detroit 1 Jest on adresowany do współczesnego, wymagającego klienta i łączy w sobie cechy pojazdu typu Crossover z właściwościami praktyczno-rekreacyjnymi (MPV+SUV). Ten interesujący prototyp z logo Kia na masce ukazuje kierunek designu jakim będzie kierować się w przyszłości producent.

Koncept Kue zaprojektowany został przez studio należące do marki Kia, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Styliści pracujący nad modelem postanowili skupić się na zmaksymalizowaniu przyjemności kierowcy z codziennej jazdy samochodem. Nadwozie konceptu posiada specjalną budowę, która swoją konstrukcją przypomina kokon a dążąc we wnętrzu do maksymalnej funkcjonalności i komfortu wiele uwagi poświęcono temu aby kierowca i pasażer mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kia Kue ma długość 4724 mm, rozstaw osi 2900 mm, szerokość 1929 mm, wysokość 1600 mm i oczywiście napęd na 4 koła.

Debiut Kia Kue w Detroit 2 Obręcze wykonano ze stopu lekkiego a opony mają rozmiar 22 cali. Pod maską Kue znajduje się benzynowy silnik V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 400KM.

Nowoczesna stylistyka oraz połączenie cech vana z autem typu SUV, to recepta na popularność w dzisiejszych czasach. Choć Kia Kue, w zaprezentowanej w Detroit postaci, nie trafi do hal produkcyjnych, to jednak samochód ten posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań motoryzacyjnych a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach tego producenta.

Źródło: Kia Motors