Koreański rywal Audi TT

Koreański rywal Audi TT20.03.2007
Koreański koncern zamierza wprowadzić do sprzedaży sportowy samochód, będący w stanie konkurować z Audi TT. Koncepcyjna wersja tego sportowego samochodu zostanie zaprezentowana podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie ...

Koncepcyjna wersja tego sportowego samochodu zostanie zaprezentowana podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a produkcyjny model trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w 2009 roku. Główny projektant Kia, Peter Schreyer, jest odpowiedzialny za nową konstrukcję. Przypomnijmy, że był on również odpowiedzialny za projekt Audi TT, dlatego przyszły sportowy model Kia zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Nowy model został oznaczony kryptonimem "Project Snowflake", co w prostej linii nawiązuje do nazwy, jaką nadano Audi TT w fazie projektu - "Raindrop"! Zbieg okoliczności?

Według nieoficjalnego źródła, samochód Kia będzie o wiele bardziej zaawansowany niż Audi TT, a do napędu posłuży 2.0-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który powstanie w kooperacji z Hyundaiem. W ofercie znajdzie się jedynie wersja z napędem na przednią oś, wersja 4x4 nie będzie oferowana.

Źródło: Auto Express, informacja Moto Target