Kia zapewnia szybsze ładowanie w niskich temperaturach

Kia zapewnia szybsze ładowanie w niskich temperaturach24.10.2022
Kia zaktualizowała oprogramowanie modelu EV6, które teraz zapewnia szybsze ładowanie w niskich temperaturach. Czas ładowania akumulatora skrócił się o nawet 50%.

Nabywcy Kia EV6, którzy jako jedni z pierwszych odebrali elektrycznego crossovera, mogą teraz zaktualizować oprogramowanie samochodu, aby umożliwić jeszcze szybsze ładowanie akumulatora w chłodniejszych warunkach. Funkcja przygotowania akumulatora do ładowania w takiej sytuacji jest standardowym wyposażeniem EV6 z roku modelowego 2023, nowego EV6 GT oraz nowego Niro EV. Od teraz jest również oferowana jako opcjonalna aktualizacja do wszystkich modeli EV6 z roku modelowego 2022. Aktualizacja ta we wszystkich samochodach elektrycznych (typu BEV) zapewnia szybsze ładowanie akumulatora w niższych temperaturach.

KIA

Przy optymalnych warunkach akumulator EV6 można naładować od 10% do 80% w zaledwie 18 minut, pod warunkiem ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V. Takie ładowanie zapewnia platforma Electric-Global Modular (E-GMP). Przy temperaturze otoczenia wynoszącej 5 st. Celsjusza takie ładowanie w EV6 z roku modelowego 2022 bez funkcji przygotowania akumulatora może zająć już około 35 minut. Aktualizacja oprogramowania zapewnia szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury pracy akumulatora i skrócenie czasu ładowania o nawet o 50%.

Aktualizacja obejmuje również system nawigacji satelitarnej, co jest konieczne do tego, aby funkcja przygotowania akumulatora EV6 automatycznie podgrzewała go, gdy jako miejsce docelowe kierowca ustawi szybką ładowarkę. Proces przygotowania akumulatora do ładowania uruchamia się, jeśli jego temperatura spadnie poniżej 21 stopni Celsjusza, a stan naładowania wynosi 24% lub więcej. Proces przygotowania wyłącza się automatycznie, gdy akumulator osiągnie optymalną temperaturę pracy. Dzięki nowej funkcji proces ładowania jest znacznie szybszy.

KIA

Alexandre Papapetropoulos, Dyrektor ds. produktu i cen w Kia Europe, mówi:

„EV6 zdobyło nagrody i uznanie za imponującą wydajność ultraszybkiego ładowania, rzeczywisty zasięg do 528 km (WLTP) oraz wiodącą w swojej klasie przestrzeń i nowatorskie technologie. Nieustannie poszukujemy sposobów ulepszania naszych produktów, a dzięki nowej aktualizacji, która ma wpływ na przygotowanie akumulatora do ładowania każdy z dotychczasowych nabywców EV6 oraz nowi mogą cieszyć się z jeszcze krótszego czasu ładowania w chłodne dni. Ta prosta i intuicyjna w użyciu funkcja sprawi, że kierowcy będą spędzać mniej czasu na ładowaniu, a więcej na cieszeniu się podróżą”.

Nabywcy EV6 z roku modelowego 2022, którzy chcą zaktualizować oprogramowanie swojego samochodu powinni skontaktować się z lokalnym dealerem marki Kia. Aktualizacja trwa jedynie około godziny. Technologia przygotowania akumulatora do ładowania należy do standardu we wszystkich EV6 z roku modelowego 2023.

Źródło: KIA