Kia Niro PHEV wygrywa konkurs Red Dot Design

Kia Niro PHEV wygrywa konkurs Red Dot Design13.04.2023
Kia Niro w hybrydowej wersji typu plug-in wygrywa w kategorii "Product Design". Kia Niro jest również dostępna z hybrydowym i elektrycznym układem napędowym.

Kia Niro Plug-in Hybrid została wyróżniona nagrodą Red Dot Design Award w kategorii „Product Design”. Nagroda ta jest dowodem na zaangażowanie marki Kia w projektowanie innowacyjnych i wysokiej jakości samochodów, które nie tylko spełniają potrzeby klientów, ale jednocześnie wyróżniają się nowoczesną stylistyką.

Kia Niro Plug-in Hybrid charakteryzuje się emocjonalną, ale racjonalną estetyką. Przyciągający wzrok design ma inspirować do podróżowania. Szczególnie godne uwagi są takie elementy, jak nowocześnie wyglądające, światła do jazdy dziennej z motywem „Heartbeat”, charakterystyczny słupek C, osłona podwozia i nakładki, które podkreślają sylwetkę solidnego zelektryfikowanego kompaktowego SUV-a. W połączeniu z najnowszą ewolucją typowej dla modeli marki Kia tzw. twarzy tygrysa, model ten ucieleśnia design charakterystyczny dla samochodów koreańskiej marki.

KIA Niro PHEV

Kia Niro jest oferowana z trzema zelektryfikowanymi układami napędowymi – elektrycznym, hybrydowym i hybrydowym typu plug-in. Wszystkie trzy wersje są wyposażone w przyjazne dla środowiska materiały we wnętrzu, począwszy od podsufitki wykonanej z tworzywa pochodzącego z recyklingu, lakieru niezawierającego lotnych związków organicznych w panelach drzwi, po wegańskie pokrycia siedzeń wykonane z tworzywa, które uzyskuje się z drzewa eukaliptusowego. Ponadto, w konstrukcji pokrywy bagażnika wykorzystuje się tworzywo, które zawiera 75 procent włókien pochodzących z recyklingu.

„Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę nagrodę właśnie za Kia Niro Plug-in Hybrid” – mówi Sjoerd Knipping, wiceprezes ds. marketingu i modeli w Kia Europe. „To wyróżnienie jest świadectwem ciężkiej pracy zespołu naszych stylistów i inżynierów, a także triumfem filozofii projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne modele”.

Red Dot Design jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków jakości w dziedzinie wzornictwa. Każdego roku jury złożone z międzynarodowych ekspertów ocenia zgłoszenia pod kątem jakości designu i stopnia jego innowacyjności.

KIA Niro PHEV

Lista nagród za design dla samochodów marki Kia jest bardzo długa. Najnowszy sukces Niro Plug-in Hybrid to już 28. wyróżnienie w konkursie Red Dot Design przyznane modelowi Kia od 2009 roku. W ubiegłym roku tytułem „Best of the Best” za pionierski i przyszłościowy design uhonorowano EV6, a w 2021 nagrodę Red Dot w kategorii „Product Design” zdobyła Kia Sorento.

Samochody nie są jedynymi produktami marki Kia, które w ostatnich latach zdobyły uznanie za wzornictwo. W 2022 r. firma „Moving Inspiration Project” – instalacja, która podkreśla filozofię marki we Włoszech – również została nagrodzona nagrodą Red Dot Design Award. Nagrody te świadczą o zdolności stylistów marki Kia do tworzenia wyjątkowych produktów, które przesuwają granice doskonałości wzornictwa.

Źródło: KIA