Debiut Kia EV9 w Europie podczas Goodwood Festival of Speed

Debiut Kia EV9 w Europie podczas Goodwood Festival of Speed14.07.2023
Podczas Goodwood Festival of Speed w hrabstwie Sussex w Anglii zadebiutowała długo wyczekiwana Kia EV9.

Po statycznej prezentacji we Frankfurcie w maju, Kia EV9 po raz pierwszy jest prezentowana również dynamicznie. Oczekuje się, że do 16 lipca ponad 200 000 gości weźmie udział w czterodniowym wydarzeniu, a miliony fanów motoryzacji będą śledzić oficjalną transmisję z Goodwood Festival of Speed.

EV9 – nowy, elektryczny, flagowy SUV marki Kia – zostanie zaprezentowany dynamicznie podczas kultowego górskiego odcinka specjalnego. Samochód będzie kilkukrotnie pokonywał 1,86-kilometrową trasę w ciągu weekendu prowadzony przez zawodniczkę – Jade Paveley.

W przerwach między przejazdami EV9 będzie można zobaczyć na „First Glance Paddock”. Kia prezentuje EV9 również w strefie „Electric Avenue”, gdzie odwiedzający osobiście mogą zapoznać się z flagowym SUV-em. Szczegółowych informacji na temat nowego modelu udzielają eksperci marki Kia dostępni na miejscu.

KIA EV9 Goodwood 2023

Goodwood Festival of Speed to największa na świecie motoryzacyjna impreza plenerowa i święto wszystkiego, co ekscytujące i innowacyjne w branży motoryzacyjnej. Każdego lata impreza ta gości wystawców, producentów, dziennikarzy i pasjonatów.

Goodwood – największa motoryzacyjna impreza plenerowa na świecie

W spektakularnej scenerii Goodwood House w południowej Anglii podczas wydarzenia prezentowane są światowe premiery marek znanych na całym świecie. Wydarzenie słynie z ekscytujących pokazów samochodów zarówno z historii motoryzacji, jak i tych związanych ze sportem motorowym, z udziałem jednych z najlepszych kierowców na świecie. Goodwood Festival obchodzi w 2023 roku 30. rocznicę powstania i stanowi doskonałą platformę do zaprezentowania po raz pierwszy europejskiej publiczności EV9 – flagowego, elektrycznego SUV-a marki Kia.

Kia EV9 – zaprojektowana i skonstruowana z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce elektromobilności Nowa Kia EV9 to drugi elektryczny SUV zaprojektowany i skonstruowany z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce elektromobilności, ale pierwszy z trzema rzędami foteli i bardzo przestronny. Efektownie stylizowane EV9 to solidny, wyrafinowany i zaawansowany technologicznie samochód elektryczny.

KIA EV9 Goodwood 2023

EV9, dostępne w wersji sześcio- lub siedmio-osobowej, łączy odważny design, znakomitą wszechstronność i zaawansowaną łączność. Nowy SUV zapewnia zasięg do 541 kilometrów (w cyklu mieszanym WLTP) i jest wyposażony w technologię ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V. Korzystając z najszybszych publicznych ładowarek zasięg wynoszący 239 kilometrów można uzyskać po zaledwie 15 minutach ładowania.

Kia EV9 to jeden z kilku nowych modeli, których pojawienie się zapowiada średnio- i długoterminowa strategia „Plan S” marki Kia. Przewiduje ona, że do 2027 roku na świecie zadebiutuje aż 15 nowych samochodów elektrycznych marki Kia.

Ceny i wyposażenie Kia EV9 na polskim rynku zostaną ogłoszone we wrześniu. Wtedy też rozpocznie się przyjmowanie zamówień. Pierwsze samochody trafią do salonów sprzedaży w październiku.

Źródło: KIA