KIA EV9 z tytułem Światowego Samochodu Roku 2024

KIA EV9 z tytułem Światowego Samochodu Roku 202428.03.2024
Deszcz nagród dla Kia EV9. Kia EV9 zdobyła prestiżowy tytuł Światowego Samochodu Roku 2024 i Światowego Auta Elektrycznego Roku 2024.

Kia EV9 odniosła dwa zwycięstwa w konkursie World Car Awards 2024, zdobywając jednocześnie tytuł Światowego Samochodu Roku 2024 i Światowego Auta Elektrycznego. Jury składające się ze 100 dziennikarzy motoryzacyjnych z 29 krajów doceniło nie tylko 800 woltową architekturę, innowacyjny design EV9 i jej przestronne wnętrze z miejscem nawet dla 7 osób, ale również konkurencyjną cenę.

„Kia EV9 zdobyła już chyba wszystkie tytuły i wyróżnienia, jakie można było zdobyć na świecie. I naprawdę na nie zasłużyła. To jest po prostu znakomity samochód. Nie dlatego, że jest elektryczny, ale dlatego że jest fantastycznie dopracowany, wyważony, wymyślony i skonstruowany”. - powiedział juror konkursu World Car Awards z Polski, Maciej Pertyński.
KIA EV9 2024

Kia EV9, skonstruowana na platformie E-GMP, jest pierwszym modelem marki, który wykorzystuje akumulator już czwartej generacji, o zdecydowanie lepszej wydajności niż wcześniejsze. Elektryczna Kia EV9 zapewnia doskonałe osiągi i duży zasięg, wynoszący do 563 km. Ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu do aż 800 V i mocy do aż 240 kW pozwala powiększyć zasięg auta do 249 km w zaledwie 15 minut.

W konkursie World Car Awards Kia odniosła wcześniej już trzy sukcesy – Kia Telluride zdobyła tytuł Światowego Samochodu Roku 2020, w tym samym roku Kia Soul EV zwyciężyła w kategorii „Światowy Samochód Miejski”, a Kia EV6 GT uhonorowano tytułem Samochodu Roku 2023 w kategorii „World Performance Car”.

Wygrana EV9 w konkursie North American Car of the Year też nie była pierwszą dla marki Kia w tym plebiscycie. Po raz trzeci w ciągu 5 lat jury konkursu wybrało samochód marki Kia za najlepszy w tej kategorii. Sukces EV9 był już drugim zwycięstwem samochodu elektrycznego marki Kia w konkursie North American Car of the Year.

KIA EV9 2024

Tegoroczne wyróżnienie dla EV9 w konkursie WWCOTY jest kolejnym po triumfie Kia Niro, która w konkursie na Światowy Samochód Roku wybierany przez kobiety zdobyła tytuł „Najlepszego samochodu na świecie w 2023 roku”. W tegorocznej edycji konkursu Kia EV9 – po wnikliwej ocenie i testach, przeprowadzonych przez 75 dziennikarek motoryzacyjnych z 52 krajów i pięciu kontynentów – pokonała aż 63 rywali. Jurorki pochwaliły EV9 szczególnie za atrakcyjny charakter i łatwość obsługi oraz za przyjazne rodzinie wnętrze, które zapewnia doskonały komfort podróżowania i znakomite wrażenia z jazdy.

Źródło: KIA