Kia cee'd flotowym samochodem roku 2007

Kia cee'd flotowym samochodem roku 200705.05.2007
Po raz czwarty rozdano nagrody w plebiscycie Fleet Awards Polska, w którym jak zwykle uczestniczyli fleet managerowie, dostawcy usług, producenci samochodów oraz przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej ...

Po raz czwarty rozdano nagrody w plebiscycie Fleet Awards Polska, w którym jak zwykle uczestniczyli fleet managerowie, dostawcy usług, producenci samochodów oraz przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej. cee’d został uznany przez specjalistów z branży flotowej za najlepsze auto w najbardziej obleganej kategorii samochodów średnich!.

Zorganizowany przez magazyn Flota Plebiscyt Fleet Awards 2007 składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wypełnieniu formularza zamieszczonego na oficjalnej stronie magazynu "Flota". Prawo do wypełnienia ankiety mieli wszyscy użytkownicy rynku flotowego za wyjątkiem dostawców (pracowników koncernów motoryzacyjnych, dealerów oraz importerów). Do drugiego etapu dostała się czołówka aut z największą ilością głosów wyłoniona w plebiscycie internetowym. Tym razem auta oceniane były przez jury składające się z fleet managerów, którzy tak naprawdę są najbliżej związani z branżą flotową. Wybór do konkursowego jury specjalistów zagwarantował rzetelność i niezawisłość wyników końcowych.

W trakcie gali, która odbyła się 26 kwietnia w Hotelu Westin w Warszawie, Wojciech Szyszko- Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska odebrał statuetkę dla modelu Kia cee’d, który pokonując tak groźnych rywali jak Ford Focus czy Toyota Auris został najlepszym autem flotowym roku 2007 w kategorii samochód klasy średniej. Jurorzy docenili nie tylko doskonałe właściwości użytkowe cee’da, rewolucyjną gwarancję czy silnik, lecz także jego walory eksploatacyjne.

"Przyznanie tytułu flotowego samochodu roku cee’dowi jest dla nas bardzo dużym i ważnym wydarzeniem. Wprowadzony zaledwie 4 miesiące temu model Kia cee’d szturmem zdobył serca polskich kierowców. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się ten 5-drzwiowy hatchback w salonach Kia. Od stycznia podpisaliśmy już ponad 2600 zamówień. Przyznana nam nagroda potwierdza więc wysoką ocenę jakości wykonania i przełom w historii koncernu Kia. Ta statuetka, to dla nas dowód, iż cee’d doskonale spełnia także oczekiwania klientów flotowych. Kia stawia na nieustanne dążenie do doskonałości. Bardzo uważnie wysłuchujemy od kilku lat opinii naszych klientów i krok po kroku wprowadzamy usprawnienia. Liczymy więc iż cee’d Sporty Wagon, którego sprzedaż rozpocznie się już pod koniec wakacji jeszcze bardziej przypadnie wszystkim do gustu", powiedział Wojciech Szyszko.

Poza nagrodą dla cee’da podczas uroczystej gali wręczono statuetki w następujących kategoriach:

- Samochód Flotowy Roku (ta kategoria liczyła 16 podkategorii)
* w kategorii samochodów mini nagroda przypadła Fiatowi Panda.
* W kategorii samochodów małych wygrała Toyota Yaris.
* Wśród samochodów klasy średniej najlepszym okazała się Kia cee’d.
* W kategorii samochód klasy średniej Premium - Volvo C30.
* W kategorii samochodów klasy średniej wyższej - Volkswagen Passat.
* W klasie średniej wyższej premium - Lexus IS.
* W kategorii samochodów klasy wyższej premium - Audi A6.
* W kategorii samochód luksusowy - BMW Serii 7.
* Wśród aut dostawczych do 2,29 t - Ford Transit Connect.
* Wśród aut dostawczych od 2,3 do 2,89 t - Volkswagen Transporter.
* W przedziale od 2,89 do 3,5 t -Mercedes-Benz Sprinter.
* Za najlepszy mały MPV uznano Toyotę Corollę Verso.
* Wśród dużych MPV tryumfował Ford S-Max.
* Wśród małych SUV-ów - Nissan Qashqai.
* Za najlepszy duży SUV uznano Volkswagena Touarega.
* W kategorii samochodów ciężarowych - Volvo FH.

- Fleet Manager Roku (zarządzający flotą poniżej 100 samochodów) - Robert Stachniak z firmy Komfort Market Sp. z o.o.
- Fleet Manager Roku (zarządzający flotą od 101 do 300 samochodów) - Jakub Pietraszek z firmy STU Ergo Hestia SA.
- Fleet Manager Roku (zarządzający flotą powyżej 301 samochodów) - Jacek Krus z firmy Novartis Poland Sp. z o.o.
- Produkt Flotowy/Usługa Flotowa Roku 2007 - W kategorii produkt/usługa flotowa roku, w związku z minimalną różnicą głosów, jury zdecydowało się przyznać cztery równorzędne nagrody. Wśród zwycięzców znaleźli się: Karta Paliwowa FLOTA koncernu PKN Orlen SA, Karta Paliwowa BP Plus wydawana przez BP Polska Sp. z o.o., system Finder On-Line firmy Finder SA. oraz Adaptacje Specjalistyczne Flot Samochodowych firmy Gruau Polska Sp. z o.o.
- Bezpieczna Flota Roku 2007 - za najbezpieczniejszy produkt uznano kartę DKV Card emitowaną przez DKV Euro Service Polska Sp. z o.o., natomiast najbezpieczniejsza flota jeżdżąca po Polsce to park pojazdów firmy Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
- Zielona Flota Roku 2007 - Technologia Diesel Clean Advanced Technology (D-CAT) wyprodukowana przez Toyota Motor Poland Sp. z o.o. Z kolei najbardziej przyjazną środowisku flotą uznano park koncernu British American Tobacco Polska SA.

Źródło: Kia Motors