Nowa Kia Sportage w stylu ceed'a

Nowa Kia Sportage w stylu ceed'a13.06.2007
Do Internetu przedostały się zdjęcia studyjne lekkiego kompaktowego SUV-a Sportage po liftingu, którego premiera ma odbyć się za kilka miesięcy na targach IAA. Model Sportage od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się dużym powodzeniem ...

Do Internetu przedostały się zdjęcia studyjne lekkiego kompaktowego SUV-a Sportage po liftingu, którego premiera ma odbyć się za kilka miesięcy na targach IAA. Model Sportage od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się dużym powodzeniem. Jednak Kia zaplanowała lifting tego modelu, chcąc nadać mu więcej rozpoznawalnych i indywidualnych cech nowych modeli koreańskiej marki. Najbardziej zmieni się wygląd pasa przedniego.

Na zdjęciu, które prezentujemy obok widać nowy kształt grilla przypominający kompaktowy model cee’d, oraz nowy kształt lamp przednich. Inaczej wyprofilowano przedni zderzak, a którego zagłębieniach znalazło się miejsce dla lamp przeciwmgłowych. W tylnej części zmianom ulegnie kształt kloszy lamp. Paleta silników najprawdopodobniej nie ulegnie zmianom w stosunku do jednostek oferowanych obecnie. Debiut na wrześniowym salonie samochodowym IAA we Frankfurcie.

Źródło: KIAWORLD, Informacja Moto Target