Darmowa KIA Carens dla matki pięcioraczków

Darmowa KIA Carens dla matki pięcioraczków19.07.2007
Koncern Kia odda całkowicie za darmo model Carens matce, która w ciągu ostatnich pięciu miesięcy urodziła pięcioraczki lub spodziewa się pięcioraczków jeszcze w tym roku. To jedna z akcji promocyjnych, jakie koreański koncern ogłosił w Wielkiej Brytanii.

Szanse na odebranie darmowego samochodu są jednak znikome, gdyż pięcioraczki rodzą się bardzo rzadko – ostatni taki przypadek odnotowano w Wielkiej Brytanii w 2002 roku.

Darmowa KIA Carens dla matki pięcioraczków 1 Nowy Carens koncernu Kia Motors Corporation, zadebiutował w maju 2006 roku podczas salonu samochodowego w Madrycie. Do sprzedaży w Polsce wszedł we wrześniu ubiegłego roku. Kompaktowy MPV Carens to kolejny model w całkowicie odświeżonej stylistycznie gamie pojazdów koncernu Kia, którą stworzono na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Samochód dostępny jest zarówno w wersji siedmiomiejscowej (w konfiguracji siedzeń 2+3+2) oraz pięciomiejscowej (w układzie 2+3). Na rynku polskim do napędu kompaktu MPV, Kia oferuje swoim klientom zmodyfikowany czterocylindrowy silnik diesla 2.0 CRDi. 2.0-litrowy diesel CRDi montowany w Carensie to ulepszona jednostka, znana z poprzedniego modelu. Silnik wyposażono w napędzaną elektrycznie turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT), która zapewnia dynamiczne osiągi i niską emisję spalin, zgodną ze standardami Euro4. Moc maksymalna to 140 KM (103 kW) przy 4000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 305 Nm (31 kgm) osiągany jest w zakresie od 1800 do 2500 obr./min. Samochód wyposażony jest w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów.

Źródło: What Car?, informacja Moto Target, fot. Kia