Kia ujawnia kolejne zdjęcia 3-drzwiowego Pro-cee'd

Kia ujawnia kolejne zdjęcia 3-drzwiowego Pro-cee'd22.08.2007
Stworzony specjalnie dla klienta europejskiego pięciodrzwiowy hatchback Kia cee’d zdążył już zdobyć ogromną popularność i bije rekordy sprzedaży. Niedługo w salonach pojawi się druga wersja nadwozia - kombi, a na wrześniowym salonie samochodowym...

...we Frankfurcie światową premierę będzie miał cee'd 3-drzwiowy.

Kia ujawnia kolejne zdjęcia 3-drzwiowego Pro-cee'd 1Kia Motors Corporation opublikowała kolejne zdjęcia 3-drzwiowego cee’da, którego produkcja w fabryce Kia na Słowacji rozpocznie się w listopadzie, a pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w Polsce na początku 2008 roku.

Samochód oferowany będzie pod nazwą Pro-cee'd. Wersja produkcyjna ma wiele wspólnego z modelem koncepcyjnym, który światło dzienne ujrzał podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu.

3-drzwiowy Pro-cee'd powstał w europejskim centrum projektowym na którego czele stoi, nagrodzony honorowym doktoratem akademii Royal College of Art., Peter Schreyer. Przed Schreyerem RCA doceniło w ten sposób tylko dwóch stylistów z branży motoryzacyjnej - Pininfarinę i Giugiaro.

Kia ujawnia kolejne zdjęcia 3-drzwiowego Pro-cee'd 2 Nowa Kia Pro-cee'd jest dłuższa, niższa i lżejsza od wersji 5-drzwiowej, co powinno przełożyć się na jeszcze większą przyjemność z prowadzenia, a projektanci nadali jej bardziej sportowego charakteru. Ta wersja nadwozia skierowana głównie będzie dla osób młodych i dynamicznych.

W gamie silników znajdą się jednostki o mocy od 90 do 143 KM. Dodatkowo, 3-drzwiowa wersja dostępna będzie z opcjonalnym pakietem sportowym, w którego skład wchodzą 17-calowe obręcze aluminiowe z oponami 225/45 R17 oraz utwardzone amortyzatory. Sportowe akcenty znajdą się również we wnętrzu pojazdu - zastosowano tu aluminiowe wstawki dekoracyjne oraz sportowe materiały wykończeniowe.

Źródło: Kia, fot. Kia, informacja Moto Target