Kia Kee - atak na segment sportowych coupe

Kia Kee - atak na segment sportowych coupe06.10.2007
Kia, która znana jest jako głównie jako producent samochodów małych, kompaktowych i terenowych zaprezentowała we Frankfurcie auto należące do zupełnie innego segmentu. Kia Kee to prototyp sportowego pojazdu ...

...o nadwoziu typu coupe i architekturze wnętrza typu 2+2. Samochód ma 4.33 m długości, 1.86 m szerokości i 1.32 m wysokości oraz porusza się na 20-calowych kołach z oponami 245/40.

Kia Kee - atak na segment sportowych coupe 1Rozstaw osi to 2.68 m. Źródłem napędu jest silnik V6 o pojemności 2.7 l oraz mocy 200 KM. Współpracuje on z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Za stylizację Kii Kee jest odpowiedzialny Peter Schreyer, który na swoim koncie ma m.in. udany projekt audi TT. "Mogliśmy stworzyć auto supersportowe. Jednak taki projekt nie miałby szans na wejście do produkcji. Dlatego zbudowaliśmy prototyp budżetowego samochodu, który tym samym dobrze wpisuje się w wizerunek naszej marki" - powiedział Schreyer.

Kia Motors Corporation firma zakłada, że Kia Kee po niewielkich modyfikacjach trafi do seryjnej produkcji. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy to nastąpi...

Źródło: Kia, fot Kia