Ekologiczna Kia Eco-cee'd wejdzie do sprzedaży

Ekologiczna Kia Eco-cee'd wejdzie do sprzedaży22.10.2007
Koncern Kia ogłosił, że ekologiczny samochód koncepcyjny o nazwie Eco-cee'd, który Kia po raz pierwszy zaprezentowała podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie wejdzie do produkcji już w 2008 roku.

Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się na początku 2009 roku.

Wywodzący się z trzydrzwiowego hatchbacka Pro-cee’d z żywiołowym lecz oszczędnym silnikiem wysokoprężnym 1.6 CRDi, "Eco-cee’d" jest w zamyśle bardziej ekologiczną odmianą modelu bazowego. Dzięki istotnym, choć niewielkim modyfikacjom zużycie paliwa obniżono do zaledwie 3,9 l/100 km, a emisję dwutlenku węgla nawet do 104 g/kilometr.

Silnik wciąż rozwija moc 115 KM, identyczne jak w modelu bazowym, pozostaje także niezależne zawieszenie pojazdu oraz układ hamulcowy (tarcze na czterech kołach).

Proekologiczny samochód koncepcyjny "Eco-cee’d" należy do reprezentantów przyjętej przez KIA wizji przyszłościowego rozwoju pojazdów nowej generacji, przyjaznych środowisku naturalnemu człowieka i paliwo-oszczędnych – a wciąż atrakcyjnych dla nabywcy pod względem sportowej stylizacji i przyjemności z jazdy.

Źródło: Carscoop, Kia, informacja Moto Target