Deszcz nagród dla Kia cee'd

Deszcz nagród dla Kia cee'd15.12.2007
Wytwarzana w słowackich zakładach Kia cee'd bije rekordy sprzedaży i zdobywa kolejne cenne nagrody w całej Europie. Najnowsze tytuły w szybko rosnącej kolekcji trofeów to m.in. zwycięstwo w plebiscycie na "Najlepszy Samochód Roku 2008" ...

...w Rumunii, na Litwie i Wyspach Kanaryjskich. W poszczególnych krajach Kia oceniana była pod kątem stylizacji, komfortu, bezpieczeństwa, kosztów eksploatacji, przyjemności z prowadzenia i ceny. Zdobywając tytuł cee’d wyprzedził w Rumunii tak groźnych rywali jak Ford Mondeo, Mazda2 oraz Fiat 500. Na Litwie Kia cee’d pokonała Mondeo, Peugeota 308 i Mercedesa C-klasę. Na Wyspach Kanaryjskich natomiast za cee’dem znalazły się: Toyota Auris, Nissan Qashqai i Hyundai i30.

Co więcej, kilka tygodni wcześniej pokonując Toyotę Auris i Fiata Bravo, cee’d został uhonorowany nagrodą "Best In Business Class" w Belgii oraz otrzymał tytuł „Samochodu rodzinnego 2008” w Szwecji. W Polsce, zdobywając nagrodę w Plebiscycie Fleet Awards 2007, cee’d został uznany przez specjalistów z branży flotowej za najlepsze auto w najbardziej obleganej kategorii samochodów średnich a w corocznym konkursie organizowanym przez miesięcznik Playboy koreańskie auto okazało się bezkonkurencyjne w kategorii "Samochód na każdy dzień".

Deszcz nagród dla Kia cee'd 1 Deszcz nagród, najlepsza w Europie 7-letnia gwarancja, 5 gwiazdek w teście Euro NCAP oraz doskonały stosunek ceny do jakości powodują, że Kia cee’d wzbudza ogromne zainteresowanie wśród klientów i zbiera bardzo przychylne opinie wśród specjalistów i analityków branży motoryzacyjnej. Sukces wśród krytyków i dziennikarzy motoryzacyjnych w całej Europie został natychmiast potwierdzony reakcją klientów. Świadczy o tym ilość podpisanych zamówień na ten model.

W okresie od stycznia do końca listopada na zakup Kii cee'd zdecydowało się na Starym Kontynencie ponad 65 000 klientów. W październiku cee’d został najlepiej sprzedającym się modelem w swojej klasie w Finlandii i Czechach. W listopadzie zaś został liderem segmentu C w Danii oraz zajął zaszczytną 3 lokatę wśród wszystkich sprzedanych tam samochodów.

Jak świadczą rankingi sprzedaży, również i w Polsce Kia cee’d cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Samochód ten zakupiło u nas już ponad 5 300 klientów a w listopadzie kolejny raz w zestawieniu miesięcznej sprzedaży w segmencie "C" cee’d z liczbą 675 szt. sprzedanych egzemplarzy ustąpił jedynie Focusowi.

Źródło: KIA Motors Polska