KIA cee'd najczęściej nagradzanym koreańczykiem

KIA cee'd najczęściej nagradzanym koreańczykiem15.01.2008
Naturalną konsekwencją kolejnych nagród i wyróżnień przyznawanych gamie modelowej KIA cee’d w Europie jest rosnąca rzesza nowej klienteli, zainteresowanej zakupem pojazdów tej marki. Do dnia dzisiejszego KIA cee’d zdobyła nie tylko ...

...osiem tytułów "Samochodu Roku 2007", ale także zajęła pierwsze miejsca w ponad 30 porównawczych testach drogowych, stając się najczęściej nagradzanym samochodem produkcji koreańskiej w historii.

Pomimo ostrej konkurencji w najliczniej obsadzonym segmencie samochodów kompaktowych, ten pierwszy model KIA stworzony specjalnie dla klienta europejskiego i produkowany na Starym Kontynencie wybrany został "Rodzinnym samochodem roku" w Szwecji, "Samochodem roku" w Grecji, "Samochodem flotowym klasy kompaktowej" w Polsce oraz "Samochodem leasingowym roku klasy business ING" w Belgii.

KIA cee'd najczęściej nagradzanym koreańczykiem 1 Kolejne wyróżnienia typu COTY (Car of the Year – Samochód roku) KIA cee’d otrzymała w Rumunii oraz na Litwie i Wyspach Kanaryjskich. Pięciodrzwiowy cee’d uznany został za "Najlepszy hatchback" w Wielkiej Brytanii oraz w królestwie Danii, gdzie również i inny model cee’da – Sporty Wagon – uzyskał najwyższą ocenę "Najlepszego kombi 2007" w plebiscycie czołowego magazynu motoryzacyjnego Autobild. Prestiżowy holenderski magazyn Autoweek z kolei – przyznał samochodowi cee’d "Nagrodę innowacyjności 2007 roku".

W październiku cee’d został najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej klasie w Finlandii i w Czechach, natomiast w listopadzie – liderem segmentu C w Danii, gdzie przy okazji stanął na podium wśród wszystkich sprzedanych tam samochodów. W Polsce Kia cee’d również cieszy się olbrzymią popularnością. W ubiegłym roku sprzedano blisko 6 000 szt. tego modelu.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż KIA cee’d została uznana za gracza z najwyższej półki w europejskim segmencie samochodów kompaktowych" – powiedział Jean-Charles Lievens, wiceprezes KIA Motors Europe –

KIA cee'd najczęściej nagradzanym koreańczykiem 2"Jestem pewien, iż wszyscy w KIA, tak koreańskiej jak i europejskiej, dołożyli wszelkich starań, aby rodzina cee’da trafiła do różnych grup nabywców w Europie pod względem stylistycznym, jakościowym i cenowym. Pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP to także doskonała promocja marki KIA. Pozytywne doniesienia prasowe, seria prestiżowych nagród oraz rosnąca liczba usatysfakcjonowanych klientów to dobry zwiastun na rok 2008."

Nagrody nagrodami – ale zarówno pięciodrzwiowy KIA cee’d hatchback jak i KIA Sporty Wagon wykazały swe wyjątkowe zalety w praktycznych testach porównawczych wobec innych samochodów europejskiego segmentu C.

Na podstawie 32 testów porównawczych z liderami swej kasy w segmencie pojazdów kompaktowych, samochód KIA cee’d uznany został za Pojazd Numer 1 roku 2007 przez niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych dziewięciu państw europejskich. KIA oceniana była konsekwentnie wyżej niż tak znane modele jak Focus, Auris, Astra, Golf, Bravo, Megane, C4 czy Civic.

Źródło: KIA Motors Polska