Światowa premiera Kia Advanced Concept Van

Światowa premiera Kia Advanced Concept Van09.10.2001
Jak twierdzi Kia, wygląd zewnętrzny zoptymalizowanego aerodynamicznie A.C.V. został dostosowany do upodobań klientów europejskich. Podwozie można przestawiać w płaszczyźnie pionowej, co ułatwia jazdę po żwirze i lekko wyboistych drogach ...

Światowa premiera Kia Advanced Concept Van 1 Na targach samochodowych we Frankfurcie koreańska Kia pokazała studium Kia Advanced Concept Van (A.C.V.). Ten wszechstronny pojazd bazuje na podwoziu Kia Carens i łączy charakterystykę limuzyny, kombi i vana. Studium napędza silnik benzynowy 1,8 l DOHC.

Jak twierdzi Kia, wygląd zewnętrzny zoptymalizowanego aerodynamicznie A.C.V. został dostosowany do upodobań klientów europejskich. Podwozie można przestawiać w płaszczyźnie pionowej, co ułatwia jazdę po żwirze i lekko wyboistych drogach. Subtelne i eleganckie akcenty tworzą klamki drzwi i końcówka układu wydechowego z lekkich stopów. Reflektory wykonano w technice diod świetlnych, tylne światła to łączone techniki diod świetlnych i neonowa.

Światowa premiera Kia Advanced Concept Van 2 We wnętrzu szczególny nacisk położono na walory praktyczne oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. Każdy z trzech rzędów foteli można dowolnie przestawiać. Trzeci rząd można obrócić i w ten sposób zwiększyć pojemność bagażową auta. Poza tym oparcia foteli tworzą wtedy ściankę ochronną, zabezpieczającą pasażerów przed przesuwającym się bagażem. Diody świetlne i materiały wykończeniowe, takie jak aluminium, chrom i neopren tworzą we wnętrzu "cyber-design".

Wyświetlacz na przedniej szybie, który może prezentować także ruchome obrazy wskazuje na nowe drogi w rozwoju przekazu informacji w samochodzie. Wbudowane mini-kamery w części przedniej i tylnej auta umożliwiają kierowcy obserwację ruchu drogowego przed i za samochodem.

Concept car przemyślano w najmniejszych szczegółach, np. wycieraczki pracują pod dużym ciśnieniem powietrza, co umożliwia usunięcie nawet najbardziej opornego brudu.