Inauguracja KIA LOTOS CUP

Inauguracja KIA LOTOS CUP07.06.2008
Już za tydzień zawodniczki i zawodnicy startujący w serialu wyścigów markowych KIA LOTOS Cup rozpoczną rywalizację o zwycięstwo w cee`d LOTOS Cup oraz w Picanto LOTOS Cup. Pierwsza z sześciu tegorocznych rund odbędzie się ...

...na torze Hungaroring koło Budapesztu 14 i 15 czerwca. Rywalizacja o tytuły mistrzów Polski w ramach dwóch cykli wyścigów markowych KIA LOTOS Cup będzie toczyła się przez sześć rund.

Inauguracja tegorocznej rywalizacji wyścigów markowych w samochodach koncernu KIA Motors odbędzie się po raz pierwszy poza granicami Polski. Na zakończenie sezonu zawodnicy rywalizujący o zwycięstwo w cee`d LOTOS Cup oraz Picanto LOTOS Cup będą gościli na torze w Brnie w Czechach. Tegoroczny kalendarz wyścigów markowych KIA LOTOS Cup przedstawia się następująco:
1. runda, 13 – 15 czerwca, Hungaroring (Węgry)
2. runda, 25 – 27 lipca, Tor Poznań
3. runda, 22 – 24 sierpnia, Pieszczany (Słowacja)
4. runda, 5 – 7 września, Tor Poznań
5. runda, 3 – 5 października, Tor Poznań (lub Tor Kielce)
6. runda, 24 – 25 października, Brno (Czechy)

Inauguracja KIA LOTOS CUP 1 Najmłodszym zawodnikiem startującym w cee’d LOTOS Cup jest Andrzej Gasenko, i on, zgodnie z regulaminem, otrzymał numer startowy 1. Numery startowe przydzielone zostały przed pierwszą rundą KIA LOTOS Cup i będą obowiązywały przez cały sezon. Kolejny numer otrzymała jedyna pani startująca w tej stawce, Monika Luberadzka.

Wśród faworytów wymieniani są mistrzowie Polski z poprzednich dwóch edycji markowych wyścigów w samochodach Picanto, Łukasz Błaszkowski i Kamil Raczkowski. Jednakże w szranki stanie osiemnaścioro kierowców, z których każdy da z siebie wszystko. Samochody w wyścigach markowych mają identyczne osiągi, tak więc wszystko zależy od dyspozycji i umiejętności zawodników. Nieco więcej będzie wiadomo po seriach kwalifikacyjnych, ale odpowiedź na pytanie kto wróci z Węgier z tarczą poznamy po zakończeniu obu wyścigów, każdy po dwanaście okrążeń toru. Wyrównana stawka pozwala jedynie na stwierdzenie, że rywalizacja o zwycięstwo toczyć się będzie do mety ostatniego wyścigu.

Do rywalizacji w Picanto LOTOS Cup przystąpi siedem pań i dwudziestu dziewięciu panów w mniejszych wyścigówkach koncernu KIA Motors, w znanych z dwóch poprzednich sezonów samochodach Picanto. Dwa minione sezony pokazały, że wysoka stawka i wielka ambicja młodych kierowców sprawiają, że na torze nie brakuje emocji sportowych. W pierwszej odsłonie wyścigowego serialu KIA LOTOS Cup zawodnicy w Picanto dwukrotnie będą mieli do pokonania dystans 10 okrążeń toru Hungaroring.

Inauguracja KIA LOTOS CUP 2 Zawody rozpoczną się w piątek rano seriami treningowymi Picanto LOTOS Cup i cee`d LOTOS Cup. Poniżej szczegółowy harmonogram wyścigowego weekendu KIA LOTOS Cup na torze Hungaroring:
Piątek, 13 czerwca
Trening
Godz. 9.00 – 9.30 – Picanto LOTOS Cup
Godz. 9.40 – 10.10 – cee`d LOTOS Cup
Kwalifikacja 1
Godz. 12.20 – 12.50 - Picanto LOTOS Cup
Godz. 13.00 – 13.30 – cee`d LOTOS Cup
Sobota, 14 czerwca
Kwalifikacja 2
Godz. 8.30 – 8.45 - Picanto LOTOS Cup
Wyścig – 2 x 10 okrążeń
Godz. 12.45 - Picanto LOTOS Cup
Niedziela, 16. czerwca
Kwalifikacje 2
Godz. 8.15 – 8.30 – cee`d LOTOS Cup
Wyścig 2 x 12 okrążeń
Godz. 11.30- cee`d LOTOS Cup

Źródło: KIA Motors Polska