Nowa KIA Soul - dwa silniki do wyboru

Nowa KIA Soul - dwa silniki do wyboru30.07.2008
Podczas salonu samochodowego w Paryżu światło dzienne ujrzy model KIA Soul. Południowokoreańska marka umiejętnie buduje zainteresowanie tym nadzwyczaj ciekawym projektem, prezentując co jakiś czas kilka nowych zdjęć tego pojazdu.

Firma KIA Motors Corporation potwierdziła oficjalnie, że do napędu najnowszego modelu KIA Soul, oferowane będą dwa paliwo-oszczędne silniki czterocylindrowe o pojemności 1,6 litra. Obie te jednostki, benzynowa i wysokoprężna, są odmianą 16-zaworowych silników DOHC stosowanych obecnie w cieszących się wielkim powodzeniem samochodach KIA cee’d.

Nowa KIA Soul - dwa silniki do wyboru 1 Zgodnie z informacją producenta Soul dostępny będzie wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback z napędem na koła przednie. Samochód mierzy 4105 mm długości, 1785 mm szerokości (bez lusterek bocznych), 1610 mm wysokości, natomiast rozstaw osi to 2550 mm

W oczekiwaniu na światową premierę wersji produkcyjnej KIA Soul, planowaną na 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2008 Peter Schreyer, główny stylista KIA powiedział: "Ponieważ KIA Soul nie jest następcą żadnego z naszych modeli i powinna odgrywać specyficzną rolę wśród światowej gamy produktów KIA – ma w sobie coś z buntownika! Ten samochód nie daje się łatwo zaszufladkować a jego stylizacja pozwoli klientowi stworzyć więź emocjonalną ze swym ekscytującym nowym nabytkiem."

Wchodząca do produkcji w Korei od listopada 2008 KIA Soul stanowić będzie rodzaj kreatywnej platformy, umożliwiającej indywidualizację pojazdu i dostosowanie go do osobowości użytkownika. Zapowiedzią tego już były powstałe w europejskim centrum projektowym KIA i zaprezentowane w Genewie trzy zupełnie odmienne koncepty Soul Diva, Soul Burner i Soul Searcher.

W polskich salonach dealerskich KIA Soul pojawi się na początku przyszłego roku.

Źródło: KIA Motors Polska