Europejska premiera Kia Sorento

Europejska premiera Kia Sorento15.04.2002
7 lutego 2002 na Międzynarodowym Pokazie Samochodowym w Chicago odbyła się światowa premiera nowego SUV marki KIA. Europejską premierę Sorento miało na Genewskim Salonie Samochodowym (7-17 marca 2002). Sorento to luksusowy SUV o cechach off-roadera ...

7 lutego 2002 na Międzynarodowym Pokazie Samochodowym w Chicago odbyła się światowa premiera nowego SUV marki KIA. Europejską premierę Sorento miało na Genewskim Salonie Samochodowym (7-17 marca 2002). Sorento to luksusowy SUV o cechach off-roadera. Koreański producent ma nadzieję, iż dzięki niemu zapewni sobie stałe miejsce w opanowanym dotychczas wyłącznie przez europejskie marki segmencie Sport-Utility-Vehicles.

Europejska premiera Kia Sorento 1 Jako luksusowy SUV Sorento będzie łączyć zalety off-roadera z elegancją, komfortem i wygodnym prowadzeniem charakterystycznym dla limuzyny. Nową Kia wyposażona została w trzy rodzaje silników z możliwością wyboru ręcznej lub automatycznej skrzyni biegów. 2,5-litrowy diesel o mocy 140 KM posiada układ wtrysku common-rail i na rynku europejskim dostępny będzie od czerwca 2002. Oferowany od października 2002 2,4-litrowy silnik benzynowy o tej samej mocy, dysponuje - podobnie jak diesel - przyłączanym napędem na cztery koła. Pod maską wersji topowej mieści się 3,5-litrowy silnik sześciocylindrowy o mocy 195 KM. Wyposażono go w stały napęd na cztery koła.