Nowa Kia Magentis 2009

Nowa Kia Magentis 200915.10.2008
KIA Magentis 2009 jest już dostępna na rynku polskim. Odświeżone i wydłużone nadwozie o nowoczesnej, zdecydowanej stylizacji, ulepszony zespół napędowy, bogatsze wyposażenie oraz jeszcze lepsze osiągi to najważniejsze cechy, ...

...dzięki którym ten elegancki, starannie wykonany samochód może stanowić przykład komfortowego i środka transportu dla pięciu osób.

Nowy Magentis 2009 jest dziełem koreańskiego zespołu projektowego pod kierownictwem głównego stylisty Kia, Petera Schreyer’a i powstał w ramach kształtowania ‘nowego oblicza’ marki KIA. Dzięki dobrym własnościom jezdnym, obszernej kabinie oraz wysokiej jakości montażu i korzystnej wartości w relacji do ceny nowy, 4,8-metrowy Magentis z napędem na koła przednie zyskuje wszelkie szanse zwiększenia atrakcyjności marki KIA dla klienteli segmentu D.

Nowa Kia Magentis 2009 1 Aby przyciągnąć uwagę nabywcy, szczególnie europejskiego – Magentis 2009 pożegnał się ze swą tradycyjnie konserwatywną stylistyką, nabierając nowego, dynamicznego i oryginalnego wyglądu zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

„Uważam, że naszemu zespołowi projektowemu nowy Magentis po prostu bardzo się udał” – twierdzi Peter Schreyer – „Zwiększona długość nadwozia, nowa maska silnika, reflektory, lampy przeciwmgielne i zderzak z trzema wlotami powietrza oraz nowa pokrywa bagażnika plus lampy i zderzak tylny – wszystko to daje świetny efekt. Dla mnie Magentis 2009 to przykład trafionej równowagi pomiędzy agresywniejszym charakterem i zwiększoną wyrazistością wyglądu a estetyką nowego oblicza marki KIA”.

Na nowy wygląd Magentisa składa się m.in. wydłużenie przedniego zwisu nadwozia o 45 mm i tylnego o 20 mm – a więc zwiększenie długości całkowitej do 4800 mm. Rozstaw osi, szerokość i wysokość pojazdu – odpowiednio 2720, 2805 i 2480 mm – pozostają niezmienione.

Na rynku polskim Magentis 2009 oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia: Silver, Gold oraz Platinium. Pod maską znajduje się 2,0-litrowy Diesel o mocy 150 KM przy 3800 obr/min i momencie obrotowym 305 Nm w zakresie 1800-2500 obr/min (+10 KM w stosunku do poprzednika) spełniający wymogi normy emisji spalin Euro 4 i współpracujący z sześciostopniową skrzynią manualną lub czterostopniową przekładnią automatyczną. Skrzynia automatyczna wyposażona jest w tryb pracy sportowej (‘Sport Mode’) oraz w system manualnej, sekwencyjnej zmiany przełożeń.

Nowa Kia Magentis 2009 2 We wnętrzu Magentisa uwagę zwraca zmodernizowana tablica przyrządów i zestaw wskaźników, konsola centralna, oprawa ścieżki selektora automatycznej skrzyni biegów, a także nowe tkaniny obiciowe oraz kolorystyka wystroju. Zestaw wskaźników umieszczony został w trzech cylindrach. Ścieżka selektora „automatu” zyskała owalną oprawę, wykończoną chromem i matowanym aluminium. Nakładka deski rozdzielczej pozostaje matowo czarna – lecz jej dolne powierzchnie oraz inne elementy tapicerskie wnętrza i siedzenia dostępne są także w materiale typu zamszowego – jednolicie czarne albo – czarno-szare. Dominujące miejsce w konsoli centralnej Magentisa 2009 zajmuje fabryczny odbiornik radiowy RDS z odtwarzaczem CD/MP3 oraz portem AUX dla zewnętrznych źródeł dźwięku.

Pokaźne wymiary kabiny pasażerskiej „starego” modelu zostały w pełni zachowane, jest więc w niej dosyć miejsca, by komfortowo pomieścić pięć osób, które do dyspozycji mają 425 litrów pojemności bagażowej (+ 5 litrów więcej niż poprzednio).

„Magentis 2009 wyraźnie wzmacnia naszą obecność w segmencie D i jestem pewien, że jest to dobra demonstracja sloganu ‘Power to Surprise’ wobec obecnej i przyszłej klienteli marki KIA” – mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. „Dzięki poważnym zmianom i modyfikacjom w każdej praktycznie kategorii – stylizacji, osiągów, komfortu, jakości oraz bezpieczeństwa jestem przekonany, że nowy Magentis 2009 staje się coraz bardziej interesującą ofertą na rynku, nie mówiąc już o 150-konnym Dieslu czy "przygotowanych specjalnie na potrzeby europejskie siedzeniom i wystrojowi wnętrza” – dodaje Szyszko.

Nowa Kia Magentis 2009 3 Nowy Magentis 2009 produkowany jest w koreańskim zakładzie KIA Hwasung 3. Samochód dostępny jest w ośmiu kolorach nadwozia, w tym dwóch nowych – brązowym Metallic Bronze oraz niebieskim Inky Blue. Pozostałe popularne kolory – czerwony Charming Ruby Red, srebrny Bright Silver, perłowy White Pearl, czarny Ebony Black, biały Clear White i szary Midnight Grey – nie ulegają zmianie.

Na rynkach europejskich nowy Magentis 2009 objęty jest trzyletnią gwarancją producenta bez kilometrowego limitu przebiegu i także 3-letnim programem pomocy drogowej (roadside assistance) oraz sześcioletnią gwarancją perforacyjną nadwozia.

KIA Magentis 2009 dostępny jest już w ponad 50 punktach dealerskich KIA na obszarze całego kraju, a jego cena podstawowa wynosi 64 900 PLN.

Źródło: KIA Motors Polska