Nowa Kia Soul - dla młodych duchem

Nowa Kia Soul - dla młodych duchem10.02.2009
KIA SOUL jest crossoverem z napędem na koła przednie, wysoką linią dachu oraz niezwykle długim rozstawem osi. Pod względem obszerności wnętrza SOUL dorównuje pojazdom o znaczniejszych wymiarach zewnętrznych i nierzadko je przewyższa.

Rozpoczęcie sprzedaży SOULA w Europie planowane jest na luty 2009.

Nowa Kia Soul - dla młodych duchem 1Nabywca będzie miał do wyboru nawet 15 odmian modelowych, kilka poziomów wyposażenia, dwa silniki (z przekładnią manualną lub automatyczną) oraz szereg akcesorii i pakietów opcjonalnych – w zależności od danego rynku. Samochód objęty będzie 5-letnią gwarancją bez limitu przebiegu km.

Jako śmiały komunikat o determinacji KIA w roli jednej z potęg światowego przemysłu motoryzacyjnego, samochód KIA SOUL adresowany jest do zupełnie nowej grupy klienteli europejskiej oraz międzynarodowej i ma szansę doprowadzić do pozyskania tysięcy klientów – trafiając do serc szczególnie osób młodych oraz młodych duchem.

„Nowatorski i oryginalny, SOUL nie daje się skategoryzować i zmusza nabywcę do stworzenia osobistej więzi emocjonalnej. SOUL proponuje tak szeroką gamę wersji stylistycznych, komfortowych i wyposażeniowych, że całkowicie zmienia pojęcie swobody wyboru. Jest to zupełnie nowy samochód miejski, który wprost zachęca nabywcę, by puścić wodze fantazji oraz przemyśleć wszystko, co dotąd wiedział o marce KIA.” – mówi Panu Vainamo, dyrektor marketingu KIA Motors Europe.

Nowa Kia Soul - dla młodych duchem 2 Unikalna stylistka jak jeszcze nigdy u KIA!
Przekształcenie fantazyjnej koncepcji KIA SOUL z 2006 roku w samochód produkcyjny odbywało się pod okiem Głównego Projektanta KIA Motors Corporation, Petera Schreyera.

„SOUL narodził się w Stanach, dorósł w Korei, a ostateczny szlif nadała mu Europa i dlatego uważam, iż produkcyjny ‘urban crossover’ jest projektem skończonym, który z powodzeniem podkreśla swoją oryginalność i wyróżniający się styl. Wizualny kształt i zasadnicze proporcje auta koncepcyjnego z NAIAS Detroit zostały w większości zachowane, choć dodaliśmy szereg akcentów stylistycznych i nowatorskich elementów wyposażenia tak, by móc dostosowywać ten pochodzący z jednej przecież fabryki pojazd do szczególnych wymagań klienteli na rożnych rynkach światowych.”

Nowa Kia Soul - dla młodych duchem 3 Korzystać ze swobody wyboru
KIA spodziewa się, iż wielu nabywców SOULA skorzysta ze swobody wyboru jaką samochód ten proponuje, zamawiając najwyższy poziom wyposażenia i decydując się na jeden z kilku fabrycznie instalowanych ‘pakietów opcjonalnych’ dostępnych dla tej wersji, aby w pełni zakosztować ‘ducha’ swego nowego nabytku. Oferowane będą liczne akcesoria dla indywidualizacji pojazdu, montowane u dealera pod kątem konkretnych potrzeb rodzinnych czy rekreacyjnych.

Ceny poszczególnych wersji modelu Soul:
1.6 DOHC CVVT 124 KM - 5 M/T = M - 46 900 zł L - 50 500 zł XL - 54 500 zł
1.6 CRDI VGT 128 KM - 5 M/T = M - 52 900 zł L - 56 500 zł XL - 60 500 zł

Źródło: KIA