Nowa Kia Sorento - oficjalna premiera w Seulu

Nowa Kia Sorento - oficjalna premiera w Seulu06.04.2009
Podczas Salonu Samochodowego w Seulu Kia oficjalnie zaprezentowała najnowszy model Sorento. Nowe Sorento jest większe od poprzednika i mierzy 4 685 mm długości. W kabinie pasażerskiej wygodnie zasiądzie nawet 7 pasażerów, ...

...a to ze względu na zwiększenie ilości miejsca nad głowami o 64 mm i przestrzeni na nogi o 102 mm. Także w bagażniku jest teraz więcej miejsca (258 litrów za trzecim rzędem siedzeń i 1 047 litrów za drugim rzędem).

W zależności od modelu i rynku, Kia Sorento będzie wyposażona w system odblokowywania zamków drzwi i uruchamiania silnika bez kluczyka, tylną kamerę cofania, zintegrowany układ nawigacji satelitarnej, panoramiczne okno dachowe oraz 6-, 8- lub 10-głośnikowy system audio z wejściami do podłączenia urządzeń typu MP3 czy iPod.

Nowa Kia Sorento - oficjalna premiera w Seulu 1 Na rynku koreańskim Sorento dostępne będzie z trzema silnikami do wyboru: benzynowy V6 o pojemności 2.7-litra rozwija 165 KM i 244 Nm momentu obrotowego i jest zasilany gazem LPG, czterocylindrowy silnik Theta II 2.4-litra osiąga 175 KM i 225 Nm momentu obrotowego, a nowy czterocylindrowy diesel 2.2 produkuje 197 KM i aż 435 Nm momentu obrotowego.

W Stanach Zjednoczonych Sorento oferowane będzie dodatkowo z 3.5-litrową jednostką V6 o mocy 277 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 335 Nm. W zależności od modelu, nowa Kia może współpracować z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną lub skrzynią automatyczną.

Nabywcy będą mogli wybrać model w wersji z napędem na jedną bądź wszystkie osie. Sprzedaż Sorento rozpocznie się pod koniec roku.

Źródło: Carscoop, fot. Kia, informacja Moto Target