Kia Soul Flex (Flexible Fuel Vehicle) w Brazylii

Kia Soul Flex (Flexible Fuel Vehicle) w Brazylii28.10.2010
Kia Motors celebrowała wczoraj światową premierę swojego nowego, oszczędnego pod względem zużycia palia modelu Soul Flex napędzanego mieszanką etanolu i benzyny podczas dwudziestego szóstego salonu Salao Internacional do Automovel, w brazylijskim Sao Paolo.

Kia Soul Flex to pierwszy koreański pojazd typu FFV, czyli samochód z systemem wielopaliwowym, który może korzystać z biopaliwa, czyli mieszanki etanolu i benzyny, lecz także zużywać w 100% tylko etanol lub w 100% tylko benzynę.

Kia Soul Flex (Flexible Fuel Vehicle) w Brazylii 1 Został zaprojektowany specjalnie na potrzeby rynku brazylijskiego, gdzie tego typu pojazdy stanowią około 85% sprzedaży nowych modeli. Obecnie Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji etanolu, co w konsekwencji pozwala kierowcom korzystać z taniego paliwa o cenie o 40% niższej od benzyny.

Nowa Kia Soul Flex wyróżnia się nie tylko odświeżonym wyglądem nadwozia, jest też o 44% bardziej oszczędna w zużyciu paliwa w porównaniu ze znajdującym się już w sprzedaży modelem benzynowym i dysponuje większą o 3,2% mocą (128 KM) i o 3,7% większym momentem obrotowym (162 Nm) w porównaniu z oryginalną wersją.

Kia Motors rozpocznie eksport Soul Flexa do Brazylii jeszcze w tym miesiącu. Kia planuje także wprowadzenie na rynek nowego modelu Sportage Flex pod koniec tego roku.

Źródło: KIA, opracowanie: BM