Kia Motors Polska ujawnia plany na 2011 rok

Kia Motors Polska ujawnia plany na 2011 rok07.01.2011
Przez ostatnie lata Kia mocno pracowała na poprawę swojego wizerunku. Klienci najwyraźniej doceniają te starania, bo w 2010 roku z fabryk koreańskiego producenta wyjechało ponad dwa miliony nowych aut, a koncern świętuje rekordowe wyniki sprzedaży na całym świecie.

Orężem w walce z konkurentami w przyszłym roku ma być nadal cee’d oraz fantastycznie przyjęty przez klientów nowy Sportage. Wsparte one zostaną modelami Venga, Soul, Sorento oraz zmodernizowanym modelem Kia pro_cee’d, nowym Picanto i Optimą. Te dwa ostatnie poprawią z pewnością pozycję koncernu nie tylko w segmencie sprzedaży dla klientów indywidualnych, lecz także dla flot. Produkcja pro_cee’da po face liftingu właśnie się rozpoczęła. Światowa premiera Picanto będzie miała miejsce w Genewie a w polskich salonach auto pojawi się w drugim kwartale 2011. W czwartym kwartale natomiast wprowadzona zostanie do sprzedaży należąca do segmentu D limuzyna Kia Optima.

Zdaniem Wojciecha Szyszko. dyrektora zarządzającego Kia Motors Polska, sprzedaż nowych samochodów osobowych spadnie w Polsce w 2011 roku o 10%. Biorąc jednak po uwagę ofensywę produktową koreańskiego producenta oraz coraz mocniejszą pozycję na rynku celem Kia Motors Polska jest w roku 2011 osiągnięcie sprzedaży na poziomie 17 000 szt. samochodów oraz zwiększenie udziału w rynku do 5,5%.

Źródło: Kia Motors, Polska