KIA wspiera bardzo trudną wyprawę dookoła Świata

KIA wspiera bardzo trudną wyprawę dookoła Świata27.06.2005
KIA Motors Corporation ogłosiła, że sławny, szwedzki podróżnik Christer Gerlach wyruszy w sierpniu w fantastyczną podróż dookoła Świata. Szwed okrąży glob za kierownicą Sorento ...

KIA Motors Corporation ogłosiła, że sławny, szwedzki podróżnik Christer Gerlach wyruszy w sierpniu w fantastyczną podróż dookoła Świata. Szwed okrąży glob za kierownicą Sorento. Po raz pierwszy przejechana zostanie w pojedynkę trasa przez Europę, Rosję, Azję (planowany postój w Korei), USA (transkontynentalną drogą Route 66) z powrotem do Europy.

KIA wspiera bardzo trudną wyprawę dookoła Świata 1 Co prawda inni śmiałkowie dokonywali wcześniej podobnych wyczynów, jednak jeszcze nigdy nie w samotności. Poza tym za każdym razem ich samochody były w tym celu specjalnie przygotowywane i nie miały nic wspólnego z autami seryjnymi.

Christer Gerlach, którego nazwisko znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa objechał już wcześniej kulę ziemską. Ma więc doświadczenie w tego typu przygodach, jednak poprzednim razem jechał dużo lżejszą trasą. W przeciwieństwie do ostatniej próby Gerlach nie planuje żadnych postoi serwisowych, poza wymianą oleju i przeglądem w macierzystym kraju producenta. Po raz pierwszy także uda się w taką podróż w pojedynkę używając do tego całkowicie seryjnego samochodu. Nawet opony założone na jego Sorento będą standardowe. „Nikt dotychczas nie objechał kuli ziemskiej przez tak trudny teren jakim jest Syberia. Podjąłem to wyzwanie, ponieważ jestem przekonany, że KIA będzie doskonałym partnerem w tej podróży z uwagi na jakość swoich pojazdów” powiedział Gerlach.

Yong-Hwan Kim – Wiceprezydent KIA Motors osobiście udał się do Szwecji aby wręczyć Christerowi Gerlachowi kluczyki do jego Sorento. "Jesteśmy dumni, że pan Gerlach wybrał właśnie markę KIA jako partnera swojej podróży. Dzięki tej wyprawie będziemy mogli zademonstrować kolejny raz całemu światu wysoką jakość, bezpieczeństwo, wytrzymałość i niezawodność samochodów marki KIA" powiedział Yong-Hwan Kim.