Pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Kia Rio

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Kia Rio14.02.2011
Kia Motors Corporation ujawniła właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia Kia Rio nowej generacji. Obarczona niełatwym zadaniem zdobycia jeszcze większego uznania w skali międzynarodowej niż model poprzedni, ...

...nowa Kia Rio dostępna będzie w trzech wersjach nadwozia (3-, 4- lub 5-drzwiowym, w zależności od rynku) − trafiając do upodobań klientów na całym świecie. Nie wiadomo jeszcze, czy nowa Kia Rio dostępna będzie w sprzedaży na rynku polskim.

Ten model to dla nas ważny krok naprzód. Kia Rio cieszyła się zawsze dużym powodzeniem, a jej dzisiejsza reinkarnacja to samochód szalenie atrakcyjny, który kupowany będzie także za swą niezwykłą urodę.− powiedział Soon-Nam Lee, szef marketingu światowego w Kia Motors Corporation.

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Kia Rio 1Od daty premiery w roku 2005 sprzedaż Kia Rio poprzedniej generacji osiągnęła poziom przekraczający 860.000 sztuk, a dzięki sprzedaży ponad 219.000 pojazdów na przestrzeni roku 2010 − był to trzeci pod względem popularności produkt Kia Motors na rynkach światowych.

W porównaniu do poprzedniego modelu, rozstaw osi nowej Kia Rio wzrósł o 70 mm (do 2570 mm), co w praktyce oznacza większą przestrzeń i komfort kabiny pasażerskiej oraz wzrost pojemności ładunkowej do 292 litrów (hatchback) i 390 litrów (sedan). Wzrosła także długość całkowita i szerokość pojazdu − odpowiednio o 55 i 25 mm, przy „sportowo” zmniejszonej o 15 mm wysokości nadwozia.

Oferta nowego samochodu z logo Kia w segmencie B obejmować będzie szeroki wybór paliwo-oszczędnych jednostek napędowych o niskiej emisji dwutlenku węgla − począwszy od Diesla o pojemności 1,1 litra i mocy 70 KM dla rynków Europy − aż do 140-konnego silnika benzynowego 1.6 GDI z przeznaczeniem dla Ameryki Północnej. Od roku 2012 nabywcom europejskim oferowana będzie nowoczesna jednostka benzynowa o pojemności 1,2 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa (GDI).

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Kia Rio 2 W nowej Rio nie sposób przeoczyć specyficznej interpretacji markowego designu atrapy chłodnicy zintegrowanej ze światłami głównymi − narzucającej nowy akcent znajomej „twarzy” samochodów marki Kia. Wznosząca się ku tyłowi, klinowa linia karoserii oraz proporcja powierzchni oszklonych i metalowych nadaje sylwetce nowej Rio niezwykle sportowej dynamiki. W połączeniu z kształtem okien bocznych i wydłużonym rozstawem osi tworzy to wygląd „ponadklasowy” − nieczęsto spotykany w tym segmencie pojazdów.

Światowa premiera nowej Kia Rio odbędzie się podczas konferencji prasowej w wtorek 1 marca 2011 roku o godzinie 16:15 na stoisku Kia Motors (Hala 6) podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie − łącznie z debiutem samochodu miejskiego nowej generacji Kia Picanto. Po raz pierwszy w Europie pokazana zostanie także innowacyjna wersja hybrydowa najnowszego sedana klasy średniej − Kia Optima, który pod koniec bieżącego roku wchodzi do sprzedaży w USA

Źródło: Kia Motors Polska